Pozorovatel 1 - jsi přihlášen, liga 1, herní den 4

Svrhnutí Dark Elfa: cílem této ligy je v sedmi zemích postavit sedm největších magických věží, poté založit kult a vyzvat ostatní vládce, aby ho podpořili. Má-li kult podporu 151 zemí, otevře se vojsku cesta do země Dark Elfa a silnější zvítězí...

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 70,2
Vítěz získá odměnu: 21,1
Hráči si rozdělí za země: 49,1

Dnešní cena za 1 zem: 0,129
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize 1

20. 1. 2019 17:02

Krásné odpoledne vám všem, krásné odpoledne v elitní top DE lize, "jedničce".

Podle skutečně spontánních projevů radosti z komentáře na ligovém fóru vidím, jak rádi jste, že mě tady máte. Aspoň ty, Djerune, si mohl něco napsat...


No, když už vám nedělá radost komentář, určitě vám udělá radost počasí 150-110-100. Tedy pokud tuto ligu hrajete, pokud jste jen náhodný pozorovatel, musíte "radost" hledat dál...

Máme 3. den a 5 (skoro) kompletních aliancí, takže nás pravděpodobně čeká nespoutaná válečná vřava kam jen se na mapě podíváte. Přesto, že jsem si předsevzal, že nebudu komentovat války a míry na mapě, dokud skutečně 4. den neuvidím, kdo s kým válčí... Tak se v následujícím odstavci na základě mých dojmů a zákulisních informací z tajných zdrojů podíváme na to, kde dnes očekávám zajímavé souboje a kde se již dnes může rozhodnout o 1. vítězích a poražených tohoto věku.


Zkusíme to dnes vzít abecedně, takže začneme od Almira:
Na rozhraní Země Draka a Země TE stojí Almir jako osamělý voják v poušti proti dvoum skurutům, skřetovi, barbarovi a elfovi... Pakliže má alespoň nějaký pud sebezáchovy, uzavře dnes mír s HUHUHUem. Dál se ale dá očekávat, že se bude hrát podle pro Almira starého známého vzorce "všichni proti Kruhu". Skřeta na deseti zemkách ani elfa by se nebála ani osamělá čtyřletá holčička v poušti (zatímco její rodiče by se měli bát sociálky, Barnevernet na ně!!!), ale skuruti a barbaři umí třetí den kousat zhruba podobně, jako to umí člověk s trojtahem. Jinými slovy, určitě doporučuji sledovat, jak si Almir poradí se svými 24 koly a 4 nepřáteli.

Další souboj, na který jsem já osobně velmi zvědavý, pokud na něj tedy dojde... je na západě Říše barbarů. Můžou tady proti sobě stát dva lidé s trojtahem, ratafak vs Mr. 666. Vůbec situaci na jejich hranici bude zajímavé sledovat za dvou důvodů. Pokud dojde na boj, tak to bude pověstný "mirror match" (zrcadlový zápas - přeloženo službou Bing), na kterém se krásně dají hodnotit kvality jednotlivých hráčů. Pokud dojde na mír, bude zbytek ligy vědět, že Pretoriáni Temnot nebudou plnohodnotnou 5. aliancí, ale spíše bonusovými členy ratafakovi ali a ta se rázem stane největším favoritem na vítězství.

Poslední konkrétní hráč, kterého mimojiné znervózním prostřednictvím tohoto komentáře, je nekromant Sun Wu. Opět... pokud nedojde na míry, tak jsem zvědavý, jak si nekro s 24 koly poradí s člověkem s 8 koly (sic!), elfem a TEčkem. Nicméně se přiznám, že bych skoro chtěl být v jeho kůži (pardon, kostře). Protože co na první pohled může vypadat jako bezvýchodná situace osobně hodnotím jako situaci velmi příznivou a pokud víte, jaký je Sun Wu nekří specialista... Těším se na jeho představení!


Nehledě na to, jestli máte nebo nemáte rádi čísla... Jestli máte rádi guláš, doporučuji Zemi Draka nebo Pouště... Tahle místa jsou jednoznačně nejednoznačná. Čekám, co nečekaného udělají v Drakovi neutrálové a jsem napjatý, jak napjaté vztahy budou mezi hráči čtyř různých aliancí v Poušti.Na závěr si položím OTÁZKU, která vás všechny ZAJÍMÁ: Kdy bude další komentář?   
Odmítám odpovídat!!! Nechci se k ničemu zavazovat, abyste mi to pak nemohli vyčítat.
Přesto si dovolím malý tip. Rád bych zítra stručně zhodnotil, kdo s kým teda míruje a kdo s kým k radosti všech přihlížejících válčí.Ent Kyslík

nejlepší komentátor "jedničky" za poslední rok
a také jediný komentátor "jedničky" za poslední rok

19. 1. 2019 01:38

Krásné ráno vám všem, krásné ráno v elitní top DE lize, "jedničce".

Top liga si žádá top komentátora. Toho bohužel DE momentálně nemá. Navíc si toho komentátora žádal asi jenom Djerun. Tak jsem tady já. Radujte se! Pokud možno hezky veřejně na ligovém fóru!!!


Máte rádi čísla?    Já ano. (pokud ne, můžete celý odstavec přeskočit)
Vítám vás tedy u 1. komentáře 354. věku ligy 1. Lognulo nám 54 hráčů, na začátku 2. dne jich máme 50! Úctyhodné číslo. Z toho 12 lidí, 9 skurutů, 8 neker, 6 skřetů, 5 elfů, 4 TEčky, 3 hobiti, 2 barbaři a 1 trpaslík (a ti jsou nejhorší ze všeho! ty potvory vám vlezou všude!!!). Až na toho 1 trpaslíka všichni vybrali vhodnou rasu do počátečního počasí 130-80-60... Nyní máme v lize počasí 120-90-70. Nádherné počasí, které slibuje občanům vysoké mzdy a levné byty. Byl by to ráj na zemi, kdyby v lize nebylo 50 hráčů. Kdokoliv, kdo se bude chtít stát velkým developerem a postavit stovky a tisíce nových domků, bude si muset nové území tvrdě dobýt.
50 hráčů, to máme až 6 potenciálně 8 členných aliancí! No zatím jsme na 4 klanových s organizovaným logem, 5. má zatím jen 2 členy a 6. ještě nebyla založena... Ale já vám věřím. Já vám věřím, že se najde ještě 1 odhodlaný velitel a 13 dalších bojechtivých odvážných nadšenců. A že nebudete čekat jenom na 5., případně 7. den, a benefity s těmito dny souvisejícími... (a pokud ano, tak se už teď styďte)


Ve 3. odstavci jsme si stručně odbyli seznámení se se základními informacemi o lize a hlavně v dnešní době nutné motivování "pasivních" neutrálů k dalšímu zdramatizování věku.


50 hráčů, to máme až 6 potenciálně 8 členných aliancí! (já vám věřím!)

Můžeme se tedy těšit na pořádnou bitevní vřavu?    Nebo na festival mírů, mezialiančních dohod a politikaření?   
Bude to klasická první liga podle Almira: Všichni proti Kruhu?    Nebo se na ligovém fóru prosadí Zelí a budeme tady možná až do Velikonoc?   
Budou se kupovat hráči, zemky a odlogy?    Nebo jenom rytíři a opravy artefaktů?    (LP, jakožto sponzor tohoto komentáře vám vzkazuje: Opravujte artefakty zásadně na 100%!)

Na závěr si položím OTÁZKU, která vás všechny ZAJÍMÁ: Kdo to může vyhrát?   
Odmítám odpovídat!!! Nebudu komentovat šance aliancí, dokud nebudeme mít za sebou třetí den a já budu mít aspoň základní přehled o těch mírech nebo válkách a o tom, kdo komu zaplatí za odlog.
Přesto si dovolím malý tip. Kdokoliv, kdo sežene 151 zemí, udrží aspoň 7 VMV a pošle dostatečně silný útok na Zem DE. Hodně štěstí.


Ent Kyslík

nejlepší komentátor "jedničky" za poslední rok
a také jediný komentátor "jedničky" za poslední rok

ZVOL TERMÍN SRAZU V PRAZE

Kdy dáme sraz v únoru?    Navrhuji dva termíny:

p.s. mě osobně se hodí o hodně víc 23. LP.

  1. Chci sraz v sobotu 9. února

    Hlasů: 26 (46%)
  2. Chci sraz v sobotu 23. února

    Hlasů: 30 (53%)
Hlasovalo hráčů: 56