Pozorovatel M1 - jsi přihlášen, liga M1, herní den 2

Alianční deathmatch: cílem této ligy je porazit ostatní aliance, zvítězí ta aliance, která poslední zůstane na mapě. K registraci do této ligy potřebujete zakoupit dle ligy buď Bronzový nebo Stříbrný Klíč.

Tato nevíkendová liga "nového typu" má zastavené vyhodnocování útoků a kouzel o víkendu. Vyhodnotí se až v pondělí.

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 5,4
Vítěz získá odměnu: 1,6
Hráči si rozdělí za země: 3,8

Dnešní cena za 1 zem: 0,106
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize M1

21. 2. 2017 23:29

Zdravím vás vážení posluchači ze studia Dark Elf. Jak již předeslal můj komentátorský kolega. Tento závěrečný věk to budu já kdo se s vámi bude dělit o důkladné analýzy. Kyslík pak vyrazil do terénu aby na vlastní kůži okusil krásy finálového střetnutí.
Kolega při své skromnosti neuvedl všechny důvody proč k výměně došlo. A jej jich mnoho: Zaprvé již velmi toužil ochutnat ta dobrá jídla a piva v rozličných hostincích a ne jen místní blafy z naší kantýny. Také jeho hobití nožky potřebovali již lehce ošoupat vlas. Od věčého sezení ve studiu mu začali zarůstat více než je i na hobita slušné.
A v neposlední řadě já osobně se jaksi nemohu pohybovat po bojišti bez toho abych byl obviněn ze špionáže.
Další důvody jsou bohužel nepublikovatelné.


Nyní ale k dění v lize.
Log již včera hodnotil svým zaujatým pohledem Kyslík, tak se jen vyjádřím k Delariově výběru rasy: Jde samonřejmě o záměr, protože těžko hledat vhodnější rasu k odstranění člověka s Telfem z mapy, že. Sice se mu to lehce zkomplikovalo, ale o tom budu mluvit později.

Barbaři si zahráli pokra. Ano, znáte to:
Soupeř má spoustu many, takže když pošlu útok na jasnou zemku, tak tam budu mít nespo. Dobrá, tak jej pošlu na tu drouhou nejlepší zem. No ale co když mi mojí fintu prokoukne, tak mám dvě možnosti. Buď to pošlu na jistotu na třetí zem, nebo udělám fintu na fintu a pošlu ten útok přecejen na tu nejlěpší zem. No jo, ale co když mi udělá fintu na fintu na fintu?   Tak to bych měl udělat fintu na fintu na fintu na fintu, ... No a výsledek je, že jsem i Pedro s kamenou tváří pokrového hráče poslali útok na nejleší možnou zem a ani jeden z nás nespo nedostal.

Podstatně jednodušší rozhodování měli AoD. Přecejen rasové složení soupeře věstilo jen minimální nebezpečí kouzlení. Těžko jsme mohli ušetřit na jedno nespo, možná dvě?   Toho se není třeba bát.
Však o tom může vyprávět třeba Bludný Elektron, který zvolil variantu útoku bez vyhlášení války. Varianta ekonomicky zajímavá, a jistě se mu bude hodit každá zlatka, když v tomto kole nebude mít podporu obchodek ani od jednoho kolegy. Navíc s lehce pokurveným dnešním (skoro)dvojtahem, tou neexistující nespokojeností. Jak to ale tak v rychlosti počítám, tak ta obchodka přinese míň zlata, než stál verb, odtah kola, a ztráta 3 obyvatel.

Abych se ale jen neradoval, tak i na straně Dělnického hnutí jeden neštastník byl podarován magií. Bystří již vědí, ... ano chudák ent musí odložit mazání nepřátel až na třetí den, neb se jeho semenáčky rozhodly neklíčit.

No a na závěr divácky oblíbená rubrika: Blbec na konec.
Do této části se dnes probojoval týmový maskot AoD. Grifins dokazuje, že je opravdu nejslabším článkem svého týmu. Měl několik variant jak to v té situaci zahrát, ale zvolil variantu kterou (přiznám se) jsme vůbec neuvažovali. Vždyť čeho asi chtěl střetem dosáhnout?   I kdyby jej vyhrál, tak by Dolek nebyl v o moc horší pozici než kdyby šel na jistotu jak Đarion. Na druhou stranu tím, že střet prohrál již přestal být mlýnským kamenem, ale připojil se k Dolkovi coby zrnu, jež si bude užívat důkladné masáže.

Nyní již předám slovo opět kolegovi v terénu, který je (snad) již přímo v místech kde k osudnému střetu došlo.

20. 2. 2017 22:36

!!!MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA!!!

ku příležitosti zahájení Finále Balurova podzimního turnaje 2016 dne 20. února 2017 (tenhle vtip se nikdy neomrzí)

a ku příležitosti logu ENTA, dámy a pánové ENTA, do této finálové ligy s ambicí tuto ligu pravděpodobně prohrát, nebo v ní minimálně nezvítězit

Hlásím se vám z ligy M1, z údolí, ve kterém odpočívají kosti elfů přepadených zákeřně skřety. Ze země, kterou dnes obsadili Delariovi obrovití pastýři stromů. Ze země Til Man. Mé jméno je Ent Kyslík a pro toto finále budu tentokrát já komentátorem živého dění, zatímco kolega Glíma, který shodou okolností vede předem prohranou bitvu po boku enta, bude sedět ve studiu a analyzovat pro vás statistiky, hlášení a situace, kde udělali LoD chybu. Aby se náš formát komentování ve stylu "Studia DarkElf" neomrzel, protože na rozdíl od vtipu s názvem turnaje a momentálním ročním obdobím tu to riziko je, rozhodli jsme se vyměnit si role. Tolik k tomu, co vás bude skoro každý večer čekat pod nápisem "Komentáře v lize M1".Ještě jednou opakuji ono mimořádné sdělení, které vzbuzuje překvapení od Hraniční pouště až po Posvěcenou zem. Zkrátka všude. Delarius, zástupce patvaru, který tentokrát vystupuje pod názvem "LíníOšuntělíDělníci", zvolil do počasí 90/90/110 enta. Jde o překlep při druhém logu?    Jde o pokus vyvolat v nepříteli pocit snadné výhry a s tím spojeného podcenění?    Nebo záměr vypěstovat v entích sadech nějaké to ovoce na vypálení a zapití žalu?    Nejdůležitější otázka následujících dní zní, jaký zvolí rozjezd?    Konzervativní 1-2-4, agresivní 1-3-5, nebo se dočkáme od LoD nějakého dalšího překvapení?    Otázky, jenom samé otázky vzbuzuje Delariův log, odpovědi snad přinese zítřejší přepočet a možná Glímův komentář.


Za zmínku ještě stojí situace kolem Ďáblovy hory, Vinice a Osady kovářů. Někde v okolí těchto zemí asi bude ukrytý poklad. Jinak si nedovedu vysvětlit nahromadění 3 skurutů ze dvou různých týmu v této lokalitě. Jisté je, že od třetího dne zde můžeme čekat velké souboje. Nejisté a nadmíru zajímavé bude sledovat, jestli se již dnes hráči Angels of Death pustí do střetů. V sázce je hodně.


A když už mluvíme o sázení, vsadili jste si v Balurově sázkové kanceláři "Kdo rychle vsází, neprohloupí"?    Máte čas do zítřejší půlnoci, více informací najdete na ligovém fóru, nicméně já bych už po dnešním logu věděl, na koho vsadit.

Já už teď balím kufry a vydávám se k Ďáblově hoře, třeba se mi tam podaří ten poklad najít dřív, než všem ostatním. Vy se zatím můžete těšit na Glímův první vstup ze Studia.

Jaká je po změnách podle vás nejlepší rasa DE?    Nebo prostě ta, kterou si nejčastěji vezmete do hry?   

 1. Lidé

  Hlasů: 8 (5%)
 2. Barbaři

  Hlasů: 12 (8%)
 3. Skřeti

  Hlasů: 12 (8%)
 4. Skurtuti

  Hlasů: 33 (22%)
 5. Nekromanti

  Hlasů: 12 (8%)
 6. Mágové

  Hlasů: 4 (2%)
 7. Elfové

  Hlasů: 7 (4%)
 8. Temní Elfové

  Hlasů: 38 (25%)
 9. Trpaslíci

  Hlasů: 7 (4%)
 10. Hobiti

  Hlasů: 5 (3%)
 11. Enti

  Hlasů: 10 (6%)
Hlasovalo hráčů: 148

Úprava ras k 1.1.2017 je ve hře!Dnešním dnem jsou ve hře tyto změny:

Ent: - trojka +1 k útoku z 2/6 na 3/6, cena nápoje lásky -20 z 80 na 60 many.

Temní Elfové: dvojka +1 k útoku z 7/3 na 8/3 a sleva v ceně z 50/10 na 50/9

Elf: startovní zlato +200 z 2800 na 3000. Cena kouzla Uzdravení +25 z 100 na 125 (po slevě samotného elfa z 80 na 100). Snížení limitu kouzel o 20 z 160 na 140

Nekromant snížení limitu kouzel o 20 z 200 na 180

Člověk: snížení efektivity stavby chudobinec z 1/2 na 1/3 a jeho zlevnění o 200 zlata z 700 na 500. Snížení limitu kouzel o 20 z 120 na 100

Tržiště: minimální kurz nultý den na tržišti bude v rozmezí od 10 do 16 many na prodej! Připomínám že kurz je nultý den pevný. Některé rasy tak mnohem lépe prodají manu a zlepší si tak start.

--------------------------------------------------------------------------- ------

Komentář ke změnám, postřehy

Entí trojka - předchozí změna z 3/4 na 2/6 byla krokem správným směrem, v obraně začala být výrazně použitelnější. Bohužel, u rasy s pouhými pěti koly je jednotka která má pouze obrannou funkci značně svazující. Tato změna zvýší útok v rozjezdu o 2, což může ušetřit nějaké zdroje, ale ve většině případů by nemělo dojít k výrazným změnám.

Entí kouzlo - nejsme schopni se shodnout, zda má jít o kouzlo doplňkové, nebo o kouzlo stěžejní, které značně určuje ráz rasy. Tato změna umožní sesílat kouzlo dřívější dny a sníží aktuální rozdíl efektivity mezi spokojeností při zároveň obdržené nespokojenosti.

TE dvojka - Temný elf má skvělý nultý den, více variant rozjezdů, manu z neutrálek, ale s postupujícími dny rychle ztrácí, pokud nejede čistě magii. Předchozí přidání speciální schopnosti jej dále posílilo v rozjezdu. Snahou tedy je neposílit rasu v magii a zaměřit se hlavně na mid-game. Tato změna ovlivní bojující TEčko od třetího dne, kdy ušetří značné zdroje a pošle silnější útok, ale ještě více se projeví ve dnech, kdy začne docházet dech a nedostatek kol a obyvatel vytvoří limit počtu jednotek, které jde naverbovat. Mělo by to také vytvořit větší dilema, zda v některých situacích útočit dál, nebo postavit univerzitu. Tato změna by měla rasu výrazně zatraktivnit.

Elfí zlato a cena uzdravení - Elf je pomalá rasa, s nejvyšším late-game potenciálem. Vyniká vysokou obranou jednotek a extrémně silnou trojkou a uzdravením. Elf je základem rasových komb, které se většinou vyskytují ve špatném počasí. Zlato navíc mu umožní nebýt tam otloukánkem, protože být hraný prostě musí. V dobrém počasí poté usnadní trojtahový rozjezd. Naopak manově velmi výhodné uzdravení se zdraží.

Chudobinec - to asi nemusím rozepisovat.
Limity kouzel - jedním z důvodů je nepřímé posílení mága. Limit kouzel by také měl hrát větší úlohu při rozhodnutích o rasovém složení. Nemělo by být tak snadné odkouzlit celou ligu za pomoci 5 skurutů, 2 barbarů a jedné magické rasy.

 1. Beru na vědomí

  Hlasů: 91 (100%)
Hlasovalo hráčů: 91

Skládání dráčků?   

Mám artefakty ze hry www.panhradu.cz. Napadlo mě, když tolik hráčů touží po modrém nebo rudém dráčkovy (fialový je za trofeje), tak udělat možnost si dráčka vyskládat. Pro podpoření návštěvnosti nejvyšších lig by byl v nejvyšších kryptách (vzácně). Kdo by ho komplet složil na hrdinovi, ten by ode mě dráčka dostal. Co si o tom myslíte?   

Vzhledem k tomu, jak douho trvá výcvik, tak si nemyslím, že by tito kvalitní draci s nula zkušenostmi ohrozili balanc hrdinů v DE.
Jinak mám docela dost namalovaných artefaktu ze hry www.panhradu.cz, pokud by byl zájem vložit některé do DE, tak můžeme něco vymyslet.

Artefakty pro DE?   

Diskusi prosím na fóru Nápady!

 1. Nápad se mi líbí, bude to zajímavá činnost navíc

  Hlasů: 135 (69%)
 2. Nápad se mi nelíbí, takto silní draci by se neměli množit v DE (byť mají 0 zkušeností)

  Hlasů: 59 (30%)
Hlasovalo hráčů: 194