g < > w u d - k f e z s a*www.darkelf.cz*Dark Elf*/a 1 2 3 4 5 6 7 8
:) :! 8) | 8- 8| ) :P 8x 8O :/ :( :+ :O :X :p :d r t v q
Martin III. Kiwi  5/16
K3
10.7. 1:26:47
Lord Pletron : Mně právě ten hráč řekl, že jsem měl nabídnout mír já a když jsem ho nenabídl (v jiné lize) a nenabídl mi ho ani ten druhý hráč, tak za trest teď půjdou na mě v sedmi (v lize je 9 lidí).

Morx : Děkuju za velmi obsáhlou zprávu *r* Některé věci jsem věděl a některé tušil, ale je fajn mít je potvrzené. Šlo mi o to, že mi daný hráč začal tvrdit podivné věci a označovat je za standard DE, který když nevyznávám, budu platit (jak už jsem psal, vypadá to na 7v1).

Reaper : Děkuji, kodex jsem četl. Příště budu vědět, že se mám hlásit o mír s celou aliancí. Nejspíš bych se tím vyhnul celé této nepříjemné situaci.

Pozorovatel K3 : To mě nenapadlo, ale je to dobrý tip. Takhle jsem mohl mít klid aspoň na jedné hranici, na které mého souseda - člena své aliance - donutili zrušit mi mír, aby to (vojensky) nebylo jen 1v1.

Všem děkuju za tipy, kdybych zase někdy potřeboval, určitě se ozvu *)*
Galwail  10/15
3D
Potížisti
9.7. 23:45:31
Drachen : Díky!
Drachen  4/19
3N
Minas Ithil
9.7. 23:43:02
Galwail : musíš si to sečíst sám. spočítáš obranu vojska, připočítáš vliv hrdinů, vynásobíš bonusem z kouzel, staveb a bonusem země (tyhle tři sečteš dohromady) a připočítáš vozy a vojenské

nebo využij počítadlo, třeba na http://darkelf.bkralik.cz/
Galwail  10/15
3D
Potížisti
9.7. 23:33:30
Ahoj, asi jsem slepý, ale nikde v nápovědě jsem nenašel, jak se počítá celková obranná síla země. Co všechno násobí bonusy z budov a kouzel? Tuším, že vozy asi ne, ale jak je to s vojenskými smlouvami?

Je někde někde tohle číslo vidět ještě před přepočtem, nebo si to musím sečíst sám?
Pozorovatel K3  
K3
9.7. 12:43:35
Martin III. Kiwi : to co ti píše dotyčný hráč jsou bludy, ale na druhé straně je dobré zapojit občas i zdravý rozum. Tedy pokud nechceš válčit s celou aliancí, tak je fajn se domluvit se všemi členy aliance kteří s tebou sousedí s dostatečným předstihem.
Pokud máš koule na to si zabojovat, tak pak si dohodli s kým chceš co chceš. Jediné co platí a bylo již psáno: Jakmile něco dohodneš přes poštu, tak to platí a porušit to nesmíš. Toho se dá i využívat. Například kolem sebe máš 3 hráče jedné aliance a plánuješ s nimi válčit. Se dvěma z nich uzavřeš mír do konce věku nebo s dlouhou výpovědní lhutou a ejhle tomu posleednímu neuzavřeš nic a nebo jen 24h výpovědku, tu vypovíš a pustíš se do něj. Ti dva další kolegové nebudou moci pomoct *:)*
Reaper  7/36
3M
Brunnis-2
9.7. 12:09:08
Martin III. Kiwi : to je blbosť, ja v aliancii ponúkam mier neutrálnom, keď aliancii velim tak dokonca aliancny, lebo chcem mať v aliancii kľud a sústrediť sa na boj...

tuto je to napísané kódex je asi najlepšie na to aby človek vedel ako sa správať. Lebo fakt co pises znie ako vtipy *:!*
Morx  7/23
Rm
TEnti
9.7. 10:01:57
Martin III. Kiwi : Pokusím se to nějak shrnout, abys nebyl zmatený. Vidím, že to myslíš vážně

Hraješ tak, jak uznáš za vhodné a za strategicky nejvýhodnější pro Tebe. Dobýváš můžeš založit alianci, může tě někdo pozvat do své aliance (můžeš přijmout či odmítnout), nebo můžeš někoho aktivně požádat o přijetí do aliance.
Důležitou součástí hry je přímá komunikace mezi hráči, která je "právně závazná". Tzn. pokud si ve zprávách dohodnete nějakou smlouvu (například neútočení, nepouštění VP cizím stranám, nějaké forma spolupráce, třeba vzájemné kouzlení), tak to platí. Pokud to oba schválíte. Součástí takové textové smlouvy je dobré hned na začátku stanovit podmínky ukončení takové dohody - například že pokud chce jedna strana smlouvu zrušit, napíše to druhé straně a smlouva je zrušena až po konci následujícího přepočtu (to je mé oblíbené, pokud Ti pak dnes ve 23:59 napíšu, že ruším mír mezi námi, tak útok budu moct poslat nejdřív pozítří).
Nejsou vůbec žádná pravidla kdo komu co, kdo co první, jak se kdo může chovat, nebo roztahovat. Můžeš spolupracovat s jednotlivými hráči (ať už jsou neutrálové, nebo v alianci), můžeš dohodou podporovat jako neutrál celou jednu alianci (která je už plná, výměnou za nějaké výhody - obvykle třeba že Ti nechají zemi DE ve hře kde to není cíl hry, nebo že Tě vezmou do Ali až jim někdo umře atp.)
Nebo můžeš jít jako neutrál proti všem. Můžeš klidně i intrikařit a taktizovat ;). I když samozřejmě se to může setkat s nevolí - je to však čistě lidská nevole, není to proti pravidlům hry.
U smluv a jejich změn doporučuji vždy u všech souvisejících zpráv kliknout na N vedle zprávy, ať to ani jeden nemůžete smazat je průkazné na čem přesně jste se dodli

Co se nedělá
- Nesmí se porušovat platné textové smlouvy (třeba že máte textově domluvený mít, i když mezi zeměmi máte nastavenou válku).
- Nedělají se podvody - záměrně manipulativní návrhy smluv, ve kterých jsou kličky, takže víš, že ten druhý očekává něco, ale po "právní stránce" je to jinak.
- Nezrazuje se aliance tím způsobem, že bys soupeři vyzrazoval interní informace z ali.
- Nemluví se agresivně, či vulgárné. Prostě s ostatními hráči se mluví (píše) zásadně slušně.
- Nelže se o principech hry atd. Když se Tě někdo slušně zeptá jak nějaká mechanika ve hře funguje, tak pokud se rozhodneš odpovědět (samozřejmě nemusíš), tak pravdu, ne mu říct nějakou blbost, protože na něj zrovna chceš útočit a hodí se Ti, aby to udělal blbě. Samozřejmě 99% se ten člověk zeptá tady v Dotazech, nebo ve své ali, ale raději to zmiňuji.


Doporučení
- Pokud máte spolupráci (ne jen dohodu o neútočení) bývá se fajn spolupracovat, třeba se domlouvat na koho kdo útočí (když s tou zemí máte hranice oba) a na koho kdo kouzlí.
- Lidi nemají rádi zbytečné zdržování hry. Můžeš klidně celou hru jít proti všem, ale když máš na konci třeba proti sobě 2 aliance, nespolupracuješ ani s jednou z nich, sám nemáš ambice zavřít, ale začneš posílat jen tak pro srandu Soudné dny, čímž podstatně oddálíš konec hry, ale vlastně to nikomu neprospěje, tak za to Ti budou lidi nadávat.
- Lidi nemají rádit intriky, ale není to zakázané. Samozřejmě můžeš takticky chvíli spolupracovat s jednou aliancí a pak přejít k jiné (ať už jen spolupracuješ, nebo jsi přímo členem aliance). Ale lidi budou naštvaní, to je asi logické a pochopitelné. Ale není to proti pravidlům hry.

Fíha, to je tak co mě napadlo k nějaké etice na DE. Jestli Tě něco napadne, klidně se dál ptej.
Jestli jsem napsal nějakou blbost, klidně mě někdo opravte *|*
Lord Pletron  5/5
T12
9.7. 9:14:42
Martin III. Kiwi : nejsou zadna pravidla, kdo komu nabizi mir...
Patrick VI.  22/25
2B
EVILA SI HCOVID
8.7. 22:49:26
Martin III. Kiwi : Smaž ho z mapy! (.-))
Ale pokud v lize bojují 2 vyrovnané aliance, "neutrálové" s tou vyrovnaností leckdy zamávají nechutně, to je fakt. Nicméně výhru si zaslouží i ti, co mají lepší diplomacii ... (Ne ovšem takovou, jak cituješ, že.)
To napsal někdo z klanových Divokých nebo někdo z těch "najatých z pole"?
Martin III. Kiwi  5/16
K3
8.7. 21:38:44
Reaper : Beruska : Už je to vyřešené. Konečně jsem dostal slušnou zprávu, ze které jsem pochopil problém. Nikdo mi neřekl, že neutrálové nabízejí mír těm, co jsou v alianci, a ne opačně: "tak se to prostě u neutrálů dělá..." Nemohl by to někdo napsat do nápovědy nebo jako pokyn Rádce? Kdybych tohle věděl, mohl jsem se celé téhle patálii vyhnout a nemusel se tak stresovat...

úsporný vzhled okrasný vzhled