Pozorovatel 1 - jsi přihlášen, liga 1, herní den 6

Svrhnutí Dark Elfa: cílem této ligy je v sedmi zemích postavit sedm největších magických věží, poté založit kult a vyzvat ostatní vládce, aby ho podpořili. Má-li kult podporu 151 zemí, otevře se vojsku cesta do země Dark Elfa a silnější zvítězí...

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 70,2
Vítěz získá odměnu: 21,1
Hráči si rozdělí za země: 49,1

Dnešní cena za 1 zem: 0,127
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize 1

24. 10. 2020 00:02

Vylosování tří artefaktů (náhodný dárek) ve VIP lize 1 je tu!


Artefakt Dárek - překvapení získává hráč robík na hrdinu Knedla

Artefakt Dárek - překvapení získává hráč s3t4m na hrdinu Elrond

Artefakt Dárek - překvapení získává hráč Helix na hrdinu Vavřinec


Gratulujeme výhercům! Další věk budeme opět 5. den losovat, bude-li v té době v lize alespoň 20 hráčů.

20. 10. 2020 22:21

Den první

Co se to děje ve středozemi? Začíná se nám tady množit kolovirus v bílých barvách. Že by za to mohly sekty z dálného východu, které se rozhodly pro zkřížení covidu s leprou? Pouhá jedna Klikorohova vlaječka se blýská mezi sněžnými vlajkami Kruhu, tentokrát modrá elfí Sněhurka a 7 bílých trpaslíků. Můžeme se jen domnívat, co může tato symbolika znamenat. Někdo na alifóru predikuje teplou frontu, jiný by mohl myslet, že místo Klika hraje jeho máma radostně přijímající jeho kamarády – 1 zemi možná zvládne. Ve hře je také prachobyčejný předpoklad, že se Kruh snaží svou „kulantní“ taktikou soupeře zmást, obrátil je proti sobě navzájem a nakonec je jako podceňovaný soupeř, který jim momentálně dává vědomě náskok, dokáže přehrát. Že by je obligátní log trpasluj – zátoka elfů – říše středu atd. omrzel? Chtějí zkusit nějakou novou lest? A co nás čeká příště? Podobné kolo třeba s barbary?

Abych nebyl jen proKruhový, což už mi někdo kdysi vytkl, měl bych napsat i pár řádek o „neKruhových“ aliancích. Je dobrým zvykem psát i o outsiderech, je to tak?

Jako druhá ali mě zaujala aliance Rohový openspace pod klanem Jeskyně smrti aneb jeskyně, kde byl znásilněn netopýr a odkud se začal následně šířit koronavirus. Samozřejmě, že to 100% nemohu tvrdit, když jsem u toho nebyl. Znamenalo by to, že bych byl buď viník nebo ten netopejr nebo něco mezi tím, což takhle veřejně nebudu přiznávat (alespoň prozatím)… Rohový asi proto, že obsadili rohy mapy – že by chtěli být co nejdále Kruhu? Rychlost složení této aliance napovídá, že to není žádná náhodná last minute sebranka, ale pečlivě domluvená sestavička vedená Thalantyrem majícím už cca 150 let tu samou modrozelenou vlajku. Tentokát vzal mága - štít mu dělají 3 barbaři, bohužel jen 1 z jeho aliance. Netřeba se vzrušovat. Soupeřové z 3. aliance 3 Lumíci, kdo dál si nevěří tolik jako Thal a umístili svého mága Benjaina do blahobytu mezi své spoluhráče do oblasti draka. Dva odvážlivce vidím i v poušti, kde mají poměrně dost místa. Povede se jim neutrálky zabrat dostatečně rychle?

Ať už je to Kolovirus, lepra, nachlazení či hypochondrie, nebojte! Máme zde Recept! I když ne každý zabere, věřím, že Robík a spol. ještě doladí pár ingrediencí v sestavě a budou konkurenceschopnou skupinkou v první lize a své soupeře potrápí a celou zemi vyléčí. Přestože bych měl být nestranný, věřím, že tajné komando falešného 8. a 9. trpaslíka Modrý Kečup a Lucifér potrápí bílé krvinky z Kruhu. Přece jenom když vidíte z pohledu komentátora, že už poX-té vyhrává v první lize Kruh, chtěli byste zažít i něco jiného. Např. jak 2 trpaslíci sežerou 7 trpaslíků a nakonec si sekerou rozdělí Sněhurku vejpůl, návrat kapitána Nema nebo získat konečně už někdy ten náhodný dárek pro hera.

A jak dál? Tipujte vítěze na ligovém!

Volby do Rady Starších 2020/21 (nejvyšší soud Dark Elfa)


Právě začaly volby do Rady Starších. Rada Starších je hráčskou obcí volený pětičlenný orgán, mající na starost dohled nad chodem a dodržováním pravidel ve hře. Hlavní náplní jejich práce je posuzování sporů mezi hráči, jinými slovy plní úlohu soudní moci ve hře. Mimo to se zabývají udržování Kodexu DE a jeho aktualizováním podle vývoje hry.

Z 12 kandidátů se dle hlasů v této anketě zvolí pět Radních, kteří si mezi sebou tajným hlasováním vyberou Stařešinu, ten má extra pravomoce a vede Radu. Každý Radní dostává měsíční plat 10 DE-kreditů a Stařešina 20 DE-kreditů.
Kandidáti a volební programy jsou zde!

Přečtěte si prosím jejich volební programy. Volte toho hráče, u kterého jste přesvědčeni, že vydrží vykonávat tuto funkci svědomitě celý volební rok a o kterém si myslíte, že bude aktivní a spravedlivý!


Hlas můžete dát v anketě současně více kandidátům. Pro hlasování musíte splnit tyto podmínky:

1) odehráno na nicku alespoň 200 dnů
2) mít 5 vítězných bodů (součet klasických a akčních lig)
3) za posledních 365 dnů mít koupené DE-kredity (poznáte to podle aktivní služby Speciální rasová kouzla)

Volby končí v neděli 11.10.2020 ve 23:59
Kandidáti a jejich volební programy

Zde je abecedně seřazený seznam kandidátů do dalšího funkčního období.


aladinn

Pokúsim sa byť čestný , spravodlivý a nepodplatiteľný v rozhodovaní pri porušený kodexu DE. Budem sa snažiť čo najrýchlejšie reagovať pri podnetoch čo by nemal byť problém keďže za posledných 7 rokov som až na pár výnimiek dennodenne onnline.
Neviem čo viac by som mal napísať .... možno že som známi a uvidíme ako rozhodnú ľudia ? UvidímeAlkir

Zdravím všechny nadšence této skvělé hry, kterou hraji už řadu let. Za tuto dobu jsem poznal řadu lidí, jak těch dobrý, tak i špatných. Po nedávném střetu s několika neřády, jsem se rozhodl kandidovat do Rady Starších. Nebudu zde vypisovat žádný dlouhý předvolební program s mnoha sliby. Mám jen dva body: 1. řádně nakopávat neřádům zadnice, pokud možno s pořádným rozběhem
2. no, přiznám se, jsem trochu kapitalista, tak i pro plat radního
Ale bez Vaší podpory to nepůjde, abych mohl plnit bod č. 1. Podpoříte mě?
S pozdravem a úctou Alkir.Almir

Jako jediný člen rady můžu s klidným svědomím prohlásit, že jsem plnil plán na 200%. Celé volební období jsem bral 20 deků, což je 2x více než pro kolik jsem kandidoval!


Deathwing

Vážený voliči Dark Elfa, znáte mě.
Pod tím to nickem hraji od roku 2014,
6 let, 1309 hodin. Nemám jiný nick, nehrozí tedy, že
bych někde mohl hrát pod dvěma. Hraní za druhé bytostně nesnáším.
Moje slovo platí, od roku 2003 jsem ho nikdy neporušil.
Korupce/kamarádčov u mě nehrozí, jsem schopný svačit i své kolegy v klanu.
Čili, když někdo poruší pravidla, dostane odpovídající trest, kamarád/nekamarád.
Nikdy nekapituluji, takže se nevzdám, dokud svoji práci nedokončím.
S veškerou úctou, váš hráč DeathwingDjerun

Již bylo dost diskriminace trpaslíků. Trpaslíci jsou také bytosti a chtějí mít stejná práva (i když jsou poloviční) jako ostatní národy. Musíme zastavit příval skurutích hord z jihu, připlouvající za pomocí lodí provozujících nekromanty, kteří si na tom mastí kapsy.
Budu lobovat za práva všech trpaslíků.
Dark Elf First!!! Make Trpaslíky greate again!Hodor

Hodor Hodor Hodor Hodor


Klikoroh

Prisel cas na poradek v RS, uz me nebavi koukat na to, jak to flakaji a ignoruji mensiny. Chci jim vsem dat poradnej bic. Takovej, kterej jim davam jako velitel kruhu. Podporte me, at spolecne ukoncime utlacovani mensin!


Lorm

Stop Ratafakovi a jiným podvratným živlům včetně langust.


Morx

Konec korupce, na DE motýle, respirátor každému hráči s 1000+ odehraných dní! :-D
Ale vážněji. DE hraji trochu nepravidelně již dlouhou řádku let. Teď mám opět prostor, dostatek času, i chuti se DE aktivně věnovat, a rád přiložím ruku k dílu i na "vyšší úrovni". Komunita za tu dobu prořídla a ze spousty nesourodých hráčů se stal spíše spolek vesměs známých. To mění i principy RS. Musí být nekompromisní, ale i férová, a dostatečně otevřená a sdílná.
V této komorní atmosféře se může zdát těžké zachovat si objektivitu a nadhled, zvlášť když někdo hraje napůl z nostalgie s dávnými přáteli.
Ač se to může zdát neuvěřitelné, během své "kariéry" na DE jsem nikdy nepatřil do žádného klanu (nepočítám Komentátory a Volné hráče - což jsou účelová sdružení, ne tradiční klany). Mou doménou jsou rasovky, ale rád hraji i klasické ligy (například jsem byl ve vítězné alianci vůbec prvního věku K1). Tuto neutralitu a nevázanost k žádné skupině na DE považuji za svou velkou přednost pro práci v RS.newmike

Error 404


pluhtik

Ahojte všetci, ahoj všichni. Po roce jsou tu opět volby a já se rozhodl opět kandidovat.
Loni jsem dal slib, že v případě zvolení uspořádám turnaj a jsem hrdý, že se obešel bez problému a povedl se. Je za mnou kus práce taky v RS, což ostatně někteří z Vás, jejichž podněty jsem řešil, vědí. Rozhodl jsem se proto obhajovat mandát a to s velmi podobným slibem jako loni: uspořádám turnaj. Jelikož mě to baví a dělám to rád, tak tentokrát nebude podmíněn mým zvolením, ale uspořádám ho tak jako tak. Bude se jednat o něco trošku odlišného než loni, ale v něčem podobné.
Už jsem to komunikoval s LP a zdá se, že bychom mohli stihnout využít pro několik prvních kol „akční klasiku“, tj. klasickou ligu s přepočtem každých 15 minut, tak by se celý turnaj nemusel protáhnout až téměř do dubna jako letos. Zbytek prozradím později, zatím jen doporučím, ať si hledáte právě jednoho parťáka ;)
Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek dne.
Ďakujem za pozornosť a prajem Vám pekný zvyšok dňa.prisnak

Pravda a láska musí zvítězit nad Raťafákem.


 1. aladinn

  Hlasů: 36 (7%)
 2. Alkir

  Hlasů: 20 (4%)
 3. Almir

  Hlasů: 64 (14%)
 4. Deathwing

  Hlasů: 24 (5%)
 5. Djerun

  Hlasů: 25 (5%)
 6. Hodor

  Hlasů: 39 (8%)
 7. Klikoroh

  Hlasů: 52 (11%)
 8. lorm

  Hlasů: 17 (3%)
 9. Morx

  Hlasů: 19 (4%)
 10. newmike

  Hlasů: 40 (8%)
 11. pluhtik

  Hlasů: 69 (15%)
 12. prisnak

  Hlasů: 48 (10%)
Hlasovalo hráčů: 124

SRAZ BYL ZRUŠEN - MALÝ ZÁJEM HRÁČŮ !!!

*r* *r* *r* V sobotu 10. října se koná v Praze sraz hráčů od 17-22:00 (covid)! *r* *r* *r*

Sraz je tradičně v naší hospůdce U Voraře. I tentokrát se můžete těšit na prima večer a na bohatou tombolu o spoustu DEKů, pivní štafety a na známé i neznáme tváře bývalých i nových hráčů.

Sraz je od 18:30 v hospůdce U Voraře (Na Výtoni 12, Praha 2). Metrem je to z Karlova náměstí 8 minut pěšky.

Stránky restaurace: Restaurace U Voraře
Google maps: mapa

Dorazíš na sraz?

 1. Ano, přijdu, těším se

  Hlasů: 15 (23%)
 2. Nedorazím

  Hlasů: 48 (76%)
Hlasovalo hráčů: 63