Pozorovatel 1 - jsi přihlášen, liga 1, herní den 17

Svrhnutí Dark Elfa: cílem této ligy je v sedmi zemích postavit sedm největších magických věží, poté založit kult a vyzvat ostatní vládce, aby ho podpořili. Má-li kult podporu 151 zemí, otevře se vojsku cesta do země Dark Elfa a silnější zvítězí...

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 64,4
Vítěz získá odměnu: 19,3
Hráči si rozdělí za země: 45,1

Dnešní cena za 1 zem: 0,106
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize 1

29. 5. 2020 15:41

15. Den

Liga se přehoupla do závěrečné fáze a za těch pár dní nekomentování se také přehoupla situace ohledně magické nadvlády v lize. Maxpol byl na magickém výsluní vystřídán svým nemrtvým kolegou z Diakritiky nekromantem Almirem, na jehož území vzrostly nejprve střední magické věže a už už to vypadá, že by snad dnes mohl být i kult, případně zítra útok na Darkelfa. Jeho maximální sk se dnes vyšplhala přes 1450. Když Maxpol uviděl jeho vzrůstající sílu, do které přispěli poctivě i mágové z řad hrdinů, nahnal velkou část svých kouzelníků do chrámů, aby se jim venku během zuřících kouzel Almira nic nestalo. Zaroveň KPzK musí něco vymyslet, aby sílící nástup Almira zvrátili a případně ligu vyhráli oni.

Když se tak na tu mapu dívám, tak mi přijde, že aliance bez dobrých kouzlících hrdinů by si tento věk příliš neškrtla. Ať už se podívám na DeMix, Diakritiku nebo KPzK, všechny aliance se snažily co nejlépe vybavit „svého mága“ hrdiny s vysokou silou kouzel. Rozhodně to nebývá takto vyrovnané každý věk, kdy všechny aliance mají podobné možnosti, a je zajímavé pozorovat, kdy kdo toho svého hrdinu vytáhne. Přeci jenom ty artefakty něco stojí a zdaleka ne všem se „živení hrdiny“ DEkově vyplatí. Vlastně vítězná ali bude mít co dělat, aby ztrátu nějak uplatila, jestli vůbec. Ale ano, i vy obyčejní hráči nebo velitelé aliancí, kteří ještě svého hrdinu nemáte, nemusíte být nešťastní. Tito vládci svou „vášní pro lepší hrdiny“ podporují rozvoj hry. Alespoň je fajn si to myslet…

A co se týká vojenských pokroků, ty jsou dost odvislé od magie jednotlivých aliancí. Almir teď toho prostřelí opravdu dost a vojevůdci Diakritiky mohou počítat s výbornou podporou do svých útoků. Zároveň si vládci Diakritiky mohou dovolit spokojenosti do svých zachrámovaných zemí, které jejich konkurence prokouzlit nemusí, a to je výhoda, ze které mohou těžit, zatímco se jejich soupeři musí obávat, zda Almir jejich chrámy prokouzlí, a pokud odolají, tak se zase mohou bát, zda na ně projde žlutá magie alikolegů. Takovéhle situace většinou končí buďto výhrou „současného tyrana“ – v tuto chvíli Almira nebo sesláním soudného dne, díky kterému bývá dost pochroumána magická obrana alimágů – těm mohou spadnout věže, případně se nežehnou a je šance na zvrat. Je třeba říct, že seslání soudného dne je lepší provést pro soupeře překvapivě a to tento věk nebude lehké, neboť všechny aliance disponují hobitem, který díky kouzlu magické oko kouká mj. na počty našetřených kol vládců, a do jisté míry mohou aliance vydedukovat, zda je soudný den dnes reálný.

Jak jsem již napsal, magická nadvláda se projevuje i na mapě. Zdá se, že v nekromantech se KPzK už příliš na sever na hobita Daniuse nedostává a Hrbs s Hodorem získávají pomalu převahu nad Delariem na rozhraní říše králů a pouště. Rovněž Diakritika získává převahu v trpaslících nad zbytky DeMixu. Zdá se, že má Diakritika takřka všude navrch a že zatím otěže ligy drží ve svých rukách. Nemohu říct, že by vyloženě drtili ligu. Zkrátka mají o něco větší kontrolu nad ligou, která se projevuje a brzy dále projeví. A kolik kdo věnuje lize času? To by byla zajímavá otázka, kdyby si na ní všichni vládci odpověděli, na jaký součet bychom se dostali.

Kolik věnujete každodenně lize času v této lize? Napište na ligové! Tak schválně, kdo je největší DEhujer. A abych vás trochu podpořil (protože DEkomunita moc často něco zdarma nedělá, že - alespoň ne se nechat strhnout komentátorem a napsat své názory na ligáč), z odpovědí na ligáči toto pondělí náhodně vylosuji 3 vládce, kteří získají na libovolného hrdinu v této lize 2000 expů.

26. 5. 2020 18:00

12. Den

I když mág KPzK stále vede v síle kouzel a není daleko od magické pětistovky, celkové statistiky ukazují na zvyšující se náskok Diakritiky. Ono při pohledu na mapu ani není mnoho míst, kde se přímo tyto 2 vedoucí aliance setkávají. Přes portál dorazil již včera Klikoroh do nekrů a pěkně se tam rozšířil a Hrbs se přetlačuje s Fererem a Dalariem v poušti. Jinak jde spíše o boj na dálku magií, farmu a taky o to, kdo si kolik uzme na 3. alianci DeMixu, který už takřka přišel o 2 vládce – Amíka a Bóžu. Pokud jste neviděli film „Zachraňte vojína Ryana“, nyní se můžete podívat na akci „Zachraňte Smradlavou herku“. Je jasné, že Ryan tolik nesmrděl, tak to bude mnohem napínavější. Navíc s fantasy tématikou. Na záchrannou misi se vydal skurutomlat Kazisvět se slabostí pro trpaslíky. Jeden má slabost na to, druhý na to. Já třeba nepohrdnu dobrou čokoládou. Takový každodenní odtah na čokoládě – to má co dělat 10 Orbrinů a 2000 Lormů, aby mě porazilo. Samozřejmě každá čokoláda jiná kvalita.

Svou kvalitu nečekaných (ne)odtahů předvedl také Dead Master 8, kterému se povedlo zajmout Rhobara Azazela, a jak jednou kdosi řekl, jeho hero „brousí mříže stéblem trávy“ a doufá, že moudřejší ustoupí – mříž uhne stéblu, a hrdina bude zase volný. Podobně jako Jeanův minotaurus. Svými rohy zmátl magii soupeřů a umožnil tak svou záchranu celé hordě jezdců na bílých koních. Nebo to jsou zbrojnoši? Mudrcové? Každopádně Nithrasovi už zima být nemusí! Zahřívá se klepáním se strachy před minotaurem, kterého věznil, že mu bude chtít spočítat účty i s úroky.

Vězení čeká také Ffv vyho, který zaplatí za svou drzost lognout se neohlášeně do sektoru Kruhu v trpech. Jeho kolega Amík už na to dojel. Nyní se stahují mračna kolem Johna Winchestera, kterého může sejmout winchesterovka z rukou Hodora. Taková ta hnědá s tím bobřím ocasem, co si šolichá něco v rukách. A z druhé strany se blíží Klikoroh s Funghim, aby mu vysvětlili, že zemky pod jeho nadvládou mají škaredou vlajku a že by měly mít např. bílomodrou. Ještě se sice Ffv vy může schovat k Jeanovi na thingolan a vybrat si elfí kryptu, ale má to jeden háček. Trpaslíci a elfové jsou odvěcí nepřátelé a jít do země s elfí kryptou? Na tož ještě vlézt do elfí krypty? To raději pravý trpaslík umře! S trochou smůly by mohl v té kryptě umřít zasypáním. Tímto kouzlem v lize zatím disponuje jen Maxpol. Co když by ale měl na Ffv vyho pifku a chtěl se mu pomstít? Na náhrobku byste pak viděli: „Zde odpočívá óóó Velký trpasličí vůdce Ffv vy, zavalen a zohaven velkým balvanem v elfí kryptě, jež zavalil Maxpol mávnutím kouzelného proutku. „Trpaslíci, opravdu do elfích krypt nechoďte“, zaznělo s posledním výdechem…“

Zatímco tady diskutuji o smrti, Ffv vy diskutuje na ligáči s Klikorohem o dějinách tohoto věku v této lize. Co sódruzi měli udělat jinak, kde udělali chybu, koho jen tak zapíchli a tak. Neváhejte a zapojte se do diskuze. O kom v písemných pramenech nebude zmínka, jakoby nebyl. Zůstane zapomenut, vymazán z historie, nesmrtelnost nehrozí…

25. 5. 2020 17:57

11. Den – Jak to jde?

Jak vám to jde tato liga? Napište vaše dojmy na aliforum. Jak nováčci v první lize, tak ostřílení pardálové. Baví vás to? A co večerní odtahy? Je to lepší než film v telce? To jen, aby řeč nestála...

Teď jsem pár dnů byl mimo, až se stydím, jak jsem vás tu nechal v lize bez komentu. Ne, že byste teda o něco přišli – už jsem slyšel i názory, že bych za mé komenty nedostal ani teplou vodu, ale jak vidíte, i bez ní žiju. Prokomentoval jsem se k začátku tohoto týdne a doufám, že se prokomentuji až k víkendu.

Tak co nového v lize?
Koukám, že pár vládců natáhlo brka. Amika z DeMixu zmixovali kamarádi z KPzK a Bóža už se nemůže dočkat, až se také začne pakovat z ligy. Situaci se ještě v nekrech snaží zachránit Lord Kikin s hobitem Daniusem na zádech a Ffv vym po boku a zatímco se s Renem a Gigim přetahují o zemky, na portále se zjevil Klikoroh se svým drakem a rozhodl se podpořit zdejší nezaměstnanost a dal práci místním povalečům. Tak moc se těšili na práci, že za jediný den postavili obrovskou pevnost, která se bude velmi těžko dobývat, pokud bude Bezzubka zrovna doma.

V ostrovech je to taková zákopová válka o portál. Dnes se povedlo Grímovi zajmout Jeanova mimotaura nejsilnějším útokem přes 2700 a osvobodil Nithrasova hrdinu. Tak tak, že přežil. Jean mu nedal žádné víno ani jídlo. V takových strašných podmínkách netrpí ani vězňové v České republice. Teď si může spravit chuť na Žuchkrachovi. O kousek dál se Maxpol pyšní nejvyšší silou kouzel v lize. Vystřídal na bedně Chesstika, který je, řekl bych, pátým kolem u vozu. Statisticky se totiž DeMix drží až na třetím místě se ztrátou cca 30% oproti druhému místu KPzK a je velmi pravděpodobné, že si to o výhru rozdají právě KPzK s první Diakritikou, která bude chtít sundat Maxpola z pověstné magické bedny a poslat na ní svého zástupce. Možná by to mohl být nekromant Almir?

Uvidíme. Kdybych byl Darkelfí sázková kancelář, vypsal bych kurzy na to, který den přijde první soudňák. Ale jelikož sami hrající vládci, tak jako profesionální sportovci, nemohou beztrestně sázet, bylo by to zbytečné. Můžeme si alespoň zahrát na ligáči „mindgame“ – napište, kdy vaše aliance hodí soudný den, ať už to bude pravda nebo ne, a zmátněte svého nepřítele!

Anketa ohledně změny akčních lig

Hráli byste akční ligu, kdyby se zcela zrušila bojeschopnost? Kola by přibývala stejně jako v klasických ligách. Časový tlak na odehrávku by byl v 15 minutách mnohem větší.

 1. Ano, hrál bych, protože to by byla klasická liga.

  Hlasů: 75 (77%)
 2. Ne, nehrál bych to. Nevyhovuje mi u hry sedět x hodin v kuse

  Hlasů: 22 (22%)
Hlasovalo hráčů: 97

Kdyby byla jen jediná akční liga (bez bojeschopnosti), jaký čas a doba hry by vám vyhovovala?

 1. Start okolo 8:00

  Hlasů: 6 (2%)
 2. Start okolo 10:00

  Hlasů: 5 (2%)
 3. Start okolo 12:00

  Hlasů: 3 (1%)
 4. Start okolo 14:00

  Hlasů: 3 (1%)
 5. Start okolo 16:00

  Hlasů: 4 (1%)
 6. Start okolo 18:00

  Hlasů: 15 (6%)
 7. Start okolo 20:00

  Hlasů: 58 (25%)
 8. Start okolo 22:00

  Hlasů: 27 (11%)
 9. Jedna hodina v kuse (4 přepočty = jakoby 4 dny ligy)

  Hlasů: 67 (29%)
 10. Dvě hodiny v kuse (8 přepočtů = jakoby 8 dní ligy)

  Hlasů: 33 (14%)
 11. Tři hodiny v kuse (12 přepočtů = jakoby 12 dní ligy)

  Hlasů: 2 (0%)
 12. Čtyři hodiny v kuse (16 přepočtů = jakoby 16 dní ligy)

  Hlasů: 5 (2%)
Hlasovalo hráčů: 100

Znáte sesterskou hru Dark Elfa - Pána Hradu?   
Již 10 let běží moje druhá hra, které věnuji hodně času. Je to budovatelská a RPG webová hra, kde se nehraje na herní kola, ale bojuje se v reálném čase. Herní věk trvá 80-100 dní, a cvičíte si svého hrdinu (válečník/válečnice, čaroděj, elfka).

Zde je hezké motivační video slavného klanu Slzy Chaosu, kde je zrychlená ukázka bitev a dobývání hradů.

Pokud chcete, zkuste ji a napište mi na Lord Pletron.


Odkaz na hru: www.PanHradu.cz

 1. Ano, hru jsem viděl a zkoušel

  Hlasů: 196 (59%)
 2. Ano, o hře vím, ale nezkoušel jsem ji

  Hlasů: 111 (33%)
 3. Ne, o hře nevím

  Hlasů: 15 (4%)
 4. Ne, o hře nevím, zkusím

  Hlasů: 6 (1%)
Hlasovalo hráčů: 328