Pozorovatel 2A - jsi přihlášen, liga 2A , herní den 1

Svrhnutí Dark Elfa: cílem této ligy je v sedmi zemích postavit sedm největších magických věží, poté založit kult a vyzvat ostatní vládce, aby ho podpořili. Má-li kult podporu 151 zemí, otevře se vojsku cesta do země Dark Elfa a silnější zvítězí...

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 50,4
Vítěz získá odměnu: 15,1
Hráči si rozdělí za země: 35,3

Dnešní cena za 1 zem: 0,63
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize 2A

7. 5. 2021 16:43

Buenos dias, hombres

Pojďme se tedy podívat, jak to v lize vypadá po prvním přepočtu. Čistě statisticky se log a rozjezd povedl oběma aliancím stejně – mají shodně po 20 zemích a téměř stejnou celkovou sílu. Ani rozjezd nikdo vyloženě nezoslil, jak se zdá
Ale pojďme se mrknout trochu podrobněji na mapu.

Říši trpaslíků obsadili tradičně Mysteriarchové. Nejvíc nejlepčejší zemku ve hře, tedy Trpasluj, vlastní hrdinný trpaslík Elbe. Tak to má být, Trpasluj trpaslíkům!
Jen o trochu horší zemi, Zátoku elfů, vlastní elegantní mág Velké pivo. Jako jediný na ligovém fóru pozdravil ostatní hráče a proto doufám, že vyhraje právě on! Pravděpodobnost, že bude dělat Mysteriarchům alimága je přibližně 200 %. Podmínky má přímo skvělé.
Do třetice všeho klišoidního tady máme skvělého nekromanta Pantheona na Balduru. Zkrátka log do trpaslíků jako z učebnice logů do trpaslíků.
V Říši draka to vypadá na vysokou zemědělskou aktivitu. Lenivý hobit Danius si tu může v klidu okopávat svoje políčka a pravděpodobnost, že ho někdo bude rušit, je skoro nulová, pokud tedy neutrálové zůstanou neutrální! Se svými stromečky ho doplňuje obávaný ent godRF III.
Udržet Lamky hezky z dosahu bude mít na starosti jedinečný trpaslík Zinzibbil, jehož obranářské vlastnosti jsou až legendární. Má na prostředku mapy dostatek místa, aby tu vytvořil nepropustný trpasličí špunt.
Jižně od něj je naopak hlavní úderná síla Mysteriarchů – energický barbar Castamir V, jehož úkol pravděpodobně bude hlavně vlítnout na soupeře a nenechat jim chvíli klidu.
Podobnou úlohu bude zřejmě mít lepý trpaslík Zero, který byl vyslán do říše barbarů. Má zde dost místa, aby ucpal či alespoň přicpal oba portály a mohl nehezky dotírat na Lamky. A takového pasivně agresivního trpaslíka za zadkem fakt nechcete.

Lamky zvolily poněkud zhuštěnější log v diagonálním rohu mapy. Ostrovní království má skoro jen pro sebe obávaný skřet Istari II. Potuluje se mu tam, pravda, nějaká růžová potvora, ale snad se nějak domluví. Kdyby ne, má na hraně sekrotu ještě rozežraného barbara Gourmeta, který by s přesvědčováním jistě pomohl. Jinak se bude muset nějak šikovně prosmýknout mezi svými spoluhráči a neutrály, aby mohl svoje barbarské skilly uplatnit na frontě.
Mágovat bude Lamkám dokonalý mág Lord Kikin 2. Ten v nekrech překvapivě nelogl rovnou na Citadelu temnhoty, ale již si ji dobyl, takže je vše v pořádku. Na dosah má pyšného elfa Đead Mastera, který bude svou expanzi směřovat pravděpodobně hlavně do středu mapy a plnit funkci bojového magiče. Ze severu všechno jistí lumberosexuální trpaslík Ridix VIII. Snad si jeho hrdina s tou sekyrou neublíží. Možná by si měl radši nasadit tu helmu, co má v batůžku…
V poušti to rozjíždí exkluzivní nekromant Chesstik2 a jeho fialová ještěrka, kterou není radno moc provokovat. Má rozhodně potenciál slušně to nakopnout a možná i vzít břímě magie na sebe. Smerem do středu mapy vyslaly Lamky typického trpaslíka Grazera, aby ideálně nepustil soupeře na jejich píseček.
I Lamky mají svého vysunutého legionáře v barbarech, konkrétně razantního temného elfa Lorda z Carihradu. Uvidíme, jak obstojí mezi bandou neutrálů a nepřátelsky naladěným trpaslíkem.

Neutrálové vůbec mohou věk zásadně ovlivnit. Samozřejmě nebudeme rozebírat možnost, že se některý z nich přidá na jednu ze stran, pak by to bylo zcela jasné. Ale důležité bude i jak dlouho v lize zůstanou. Protože pokud zůstanou, bude fronta mezi oběma aliancemi velmi malá a půjde v podstatě o soutěž ve farmení a umění mágů.
Když jsme u neutrálů, zmiňme alespoň ty dva, kteří si založili aliance, a to oblíbeného temnoelfa Maxpola V., který hrál minule za Lamky, ale tentokrát se zjevně rozhodl zůstat mimo, a neznámého (alespoň mně) enta Rodrika Cassela. Oba jsou netradičně na severu, ale je pravda, že Lamky svým logem tradiční kryptařský jih poněkud obsadily.

Podle mapy tak myslím, že rozestavení mají lepší Mysteriarchové, kteří mají více prostoru a o něco lepší farmářský potenciál. Nicméně Lamky nejsou žádné lamy a jistě nezůstanou pozadu.

Máme zde i první z pětice soutěží – v tomto komentáři je ukryto, by snad i přímo zašifrováno, heslo. Kdo mi jej pošle do pošty do půlnoci ze soboty na neděli, získá 1 bod do hlavní soutěže a podíl z 1 DEKu *-* (podle počtu úspěšných řešitelů).

Přeji hezký víkend.

6. 5. 2021 23:47

Aloha, přátelé, vítejte v novém věku 2A

Podle očekávání se tu opět sešli staří známí soupeři - Lamky a Mysteriarchové. Minule se válečná štěstěna přiklonila k Lamkám, předtím však třikrát po sobě k Mysteriarchům. Kdo to tedy bude tentokrát? Kdo svrhne Dark Elfa a užije si jeden den v jeho komnatách? To se dozvíme již přibližně za dva týdny.

Žádné překvapení se nekoná a třetí aliance e neobjevila. Respektive jednočlenné aliance máme momentálně v lize 2 a další ještě možná vzniknou, ale nevsadil bych si na to, že neutrálové budou mít chuť poskládat plnohodnotnou alianci, byť materiál by na to byl.

Již za malou chvíli bude přepočet, nebudu se tedy pouštět do žádných velkých rozborů logu a nechám si je na zítra spolu s analýzou rozjezdů jednotlivých borců.

Tento věk pro hráče v lize připravím 5 soutěží, kdy z každé budete moct získat 1 *-* , ale především 1 bod do celkového hodnocení. Pokud bude více spěšných soutěžících, DEK se bude dělit mez ně, ale bod získá každý. A konečně - kdo získá nejvíc bodů, může si vybrat na některého svého hrdinu ve hře libovolný artefakt mimo setů DE a Svatého Václava.

Přeji všem dobrou zábavu a příjemý věk! *:P*

Holá skřetí zadnice - sázková kancelář

U příležitosti probíhajícího Hodorova akčního lockdownu (HAL) založil hráč H29 sázkovou kancelář Holá skřetí zadnice, ve které si můžete vsadit v aktuálních kurzech jak na vítěze HALu tak na vybrané zápasy turnaje. Odkaz na sázkovou kancelář včetně návodu jak vsadit je zde: bit.ly/desazky

Jak vidí šance na vítězství v turnaji komunita? To můžete zjistit v následující anketě! Koho tipujete na celkového vítěze HALu?

 1. Almir

  Hlasů: 15 (21%)
 2. Arekino

  Hlasů: 5 (7%)
 3. Azazel00

  Hlasů: 4 (5%)
 4. Beny

  Hlasů: 1 (1%)
 5. Beruška

  Hlasů: 12 (16%)
 6. Bomi

  Hlasů: 3 (4%)
 7. Devil123

  Hlasů: 1 (1%)
 8. Djerun

  Hlasů: 2 (2%)
 9. Figo1

  Hlasů: 1 (1%)
 10. Hodor

  Hlasů: 7 (9%)
 11. hrbs

  Hlasů: 0 (0%)
 12. Klikoroh

  Hlasů: 15 (21%)
 13. Maxpol

  Hlasů: 0 (0%)
 14. prisnak

  Hlasů: 5 (7%)
Hlasovalo hráčů: 71

HAL - souboj Arekino vs. prisnak

Kdy: TBA
Kde: D1a
Rasy: Arekino - TE, prisnak - TE
Počasí: 120-80-70


Vítěz: prisnak

 1. Arekino

  Hlasů: 23 (65%)
 2. prisnak

  Hlasů: 12 (34%)
Hlasovalo hráčů: 35

HAL - souboj Arekino vs. Almir

Kdy: 26. 3. v 19:00
Kde: D1a
Rasy: Arekino - trpaslíci, Almir - barbaři
Počasí: 50-60-110

Vítěz: Almir

 1. Almir (barbaři)

  Hlasů: 28 (53%)
 2. Arekino (trpaslíci)

  Hlasů: 24 (46%)
Hlasovalo hráčů: 52

HAL - souboj Hodor vs. Figo1

Kdy: 25. 3. ve 20:00
Kde: D2a
Rasy: Hodor - trpaslíci, Figo1 - barbaři
Počasí: 60-60-60

Vítěz: Figo1

Záznam Hodorova streamu zde: https://www.twitch.tv/videos/962750533

 1. Hodor

  Hlasů: 6 (54%)
 2. Figo1

  Hlasů: 5 (45%)
Hlasovalo hráčů: 11