Pozorovatel 2B - jsi přihlášen, liga 2B , herní den 9

Svrhnutí Dark Elfa: cílem této ligy je v sedmi zemích postavit sedm největších magických věží, poté založit kult a vyzvat ostatní vládce, aby ho podpořili. Má-li kult podporu 151 zemí, otevře se vojsku cesta do země Dark Elfa a silnější zvítězí...

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 50,4
Vítěz získá odměnu: 15,1
Hráči si rozdělí za země: 35,3

Dnešní cena za 1 zem: 0,085
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize 2B

5. 5. 2021 19:20

asi tři dny nám trvalo posunout se do roku 2004

Sledujeme už sedm dní jedinečný návrat do minulosti.
Sledujeme už sedm dní, jaký by asi byl Darkelf, kdyby do něj nikdy nepřišli hrdinové. Sledujeme už sedm dní ligu kde hrdina a kryptař jsou skutečně sprostým slovem.

První otázkou minulého komentáře bylo, jestli skutečně vynecháním hrdinů nejvíc utrpí cechovky, nebo spíše vícekolovky...

No a upřímně musím přiznat, a to nedělám často, že jsem se v odhadu spíše mýlil. Lidé, kteří se dokázali propracovat k trojtahu třetí den dominovali na obou stranách, zatímco skuruti, skřeti a v neposlední řadě i hobiti prostě nějaká kola nenašetřili. Více kdy jindy platilo, že kdo šetří, má kola za tři. V čem se ale nemýlil je naprostý propadák nekromanta Sketche, ten zvolil starý dobrý rozjezd 1-3-5-dvojtah. A situace, ve které se nachází, tak nějak vystihuje hlavní dění v lize: Ilumináti se vojensky drží velmi dobře, ale magický vlak jim ujíždí rychlostí Pendolina (které mimochodem bylo na českou železnici poprvé nasazeno v roce 2004).Nutno zdůraznit, že důvodem takto dramatického rozdílu v magické síle obou soupeřících aliancí jsou neobvkylé rozjezdy na obou stranách. Tedy velmi slabý nekromantí, a naopak trochu vylepšený rozjezd Targeta za mágy na trojtah třetí den. Ale upřímně mám pocit, že Target by v tuto chvíli magicky vládl lize i bez dotace na vybudování vysokorychlostní rychlodráhy Praha - Ruzyně - Kladno. Zkrátka cechovka na dvojtah je pro změnu jako parní železnice. Hezká vzpomínka na staré časy, která ale smrdí fosilními palivy, sazemi a černou špínou.Abychom se posunuli trochu dál, tak ještě pár slov k bojůvkám. Vévodkyně ze Sussexu měla v Zemi Draka nadějný první bojový přepočet, ale od té doby se na ni Ilumináti zaměřili se stejnou pozorností, kterou jí věnují britská bulvární média a pokud ji nezachrání princ Harry na bílé drezíně, tak brzo skončí v zapomnění jako další z průměrných amerických hereček. Dalším, koho drtí armádní Iluminátská mašina je skurut Redis. Ale jeho princ Harry už je na obzoru, vybaven stejnou vlajku na zmatení nepřítele i pozorovatele přichází ze zálohy skurut Grigor, který je naopak hnacím elektromotorem Hašišácké obrněné lokomotivy a na své druhé frontě deptá už tolikrát zmíněného chudáka Sketche. Dalším, kdo je nečekaně úspěšný na své frontě je hobit Gimli. Jestli jsem něco nečekal, tak tedy to, že hobit bez hrdiny obranáře bude vzdorovat člověku. Jen jestli to není tím, že Petros zatím investoval hlavně jinde.

Úplně poslední řádek pak věnuju velkému úspěchu skřeta Stínového vlka, dnes se odhodlal dobýt jinak nebráněnou a vypleněnou zem - Pířmořsko. Ovšem kam on investoval své zdroje místo dobývání hobita je mi záhadou. No a zítra ho nejspíš zase ztratí a tak to teď bude s tímhle portálem pořád dokola...

1. 5. 2021 22:19

vítejte v roce 2003 *)* *)* *)*

Omylem jste kliknuli na 2B a říkáte si, co se to tu děje?

Dvojka a přitom je to tu samý nováček bez hrdiny?

Bez hrdiny, který je jinak nedílnou součástí moderního darkelfa...Posledních několik věků se 2B stalo dějištěm soubojů Hašišáků a Iluminátů za dohledu neutrálů hledajících štěstí a draky v kryptách. Přímo minulý věk se pak nesl v duchu módní přehlídky hrdinů - specialistů na SK. Oba klany mají v tomto směru co nabídnout, což vedlo to k oboustrannému pošťuchování a poměřování, že vyhraje ten s delším zástupem hrdinů, nikoliv ten lepší a výsledek hecování vidíte teď a tady. 8 Hašišáků - 0 hrdinů, 8 Iluminátů, taktéž bez hrdiny a jen tak mimochodem 8 náhodných hráčů, kteří teda hrdiny nenechali v koutě... Zamíchají ještě nějak dějem ligy? (Součástí každého dobrého komentáře musí být i řečnická otázka, jestli se vytvoří ještě jedna aliance, pokud to počty hráčů umožňují... A já teď zdá se i soutěžím v komentátorském sprintu, tak se nestyďte podpořit mě na meziligovém fóru).Logování bez hrdiny přináší spoustu "nových" problémů.


Zaprvé člověk musí dávat pozor, aby kromě rasy a sektoru/země odkliknul hrdinu, někteří preventivně všechny hrdiny přesunuli na jiný účet, aby se nestali terčem posměchu z vlastních řad a kritiky od nepřítele.

Zadruhé jsme všichni navyklí na rozjezdy s naším nejsilnějším hrdinou. Přiznám se, nečekal jsem, že tolik lidí (4) zvolí cechovku, lidé/nekra s dobrým hrdinou na 8 zemí a trojtah třetí den je něco, co přišlo až právě s rozmachem hrdinů a je to typické pro moderního darkelfa. V roce 2003 si matně vybavuju, že lidé měli druhý den pět zemí a dvojtah. A už vůbec si nepamatuju, v čem vlastně byli silní. Petros, Pivo a velmi oblíbená Vévodkyně že Sussexu se nicméně rozhodli rozjet lidi a všem třem se podařilo dospět až k trojtahu třetí den. Dobrá práce. Rovnou dodám, že nejvíc zvědavý jsem na souboj právě lidí se skuruty. Skuru (ještě spolu se skřety a hobity) jsou naopak vymazáním hrdinů dotčeni zdánlivě nejméně, jenom prostě našetří méně kol... Což jsem si nejdřív čistě pocitově myslel, že bude jejich výhoda. Ano, mít na hranici člověka s trojtahem, taky už si to nemyslím.Poslední řádky věnuju pravděpodobným Ali mágům, Sketch s nekromanty předvedl historickou klasiku, 1-3-5, dvojtah a rovnou magie druhý den. Target naopak peníze ušetřené za údržbu artefaktů nepokrytě investoval jinam. 1-4-6-7. Jakože wow. Ale je to fér?A kterou rasu byste do ligy bez hrdinů vzali vy?

Holá skřetí zadnice - sázková kancelář

U příležitosti probíhajícího Hodorova akčního lockdownu (HAL) založil hráč H29 sázkovou kancelář Holá skřetí zadnice, ve které si můžete vsadit v aktuálních kurzech jak na vítěze HALu tak na vybrané zápasy turnaje. Odkaz na sázkovou kancelář včetně návodu jak vsadit je zde: bit.ly/desazky

Jak vidí šance na vítězství v turnaji komunita? To můžete zjistit v následující anketě! Koho tipujete na celkového vítěze HALu?

 1. Almir

  Hlasů: 15 (21%)
 2. Arekino

  Hlasů: 5 (7%)
 3. Azazel00

  Hlasů: 4 (5%)
 4. Beny

  Hlasů: 1 (1%)
 5. Beruška

  Hlasů: 12 (16%)
 6. Bomi

  Hlasů: 3 (4%)
 7. Devil123

  Hlasů: 1 (1%)
 8. Djerun

  Hlasů: 2 (2%)
 9. Figo1

  Hlasů: 1 (1%)
 10. Hodor

  Hlasů: 7 (9%)
 11. hrbs

  Hlasů: 0 (0%)
 12. Klikoroh

  Hlasů: 15 (21%)
 13. Maxpol

  Hlasů: 0 (0%)
 14. prisnak

  Hlasů: 5 (7%)
Hlasovalo hráčů: 71

HAL - souboj Arekino vs. prisnak

Kdy: TBA
Kde: D1a
Rasy: Arekino - TE, prisnak - TE
Počasí: 120-80-70


Vítěz: prisnak

 1. Arekino

  Hlasů: 23 (65%)
 2. prisnak

  Hlasů: 12 (34%)
Hlasovalo hráčů: 35

HAL - souboj Arekino vs. Almir

Kdy: 26. 3. v 19:00
Kde: D1a
Rasy: Arekino - trpaslíci, Almir - barbaři
Počasí: 50-60-110

Vítěz: Almir

 1. Almir (barbaři)

  Hlasů: 28 (53%)
 2. Arekino (trpaslíci)

  Hlasů: 24 (46%)
Hlasovalo hráčů: 52

HAL - souboj Hodor vs. Figo1

Kdy: 25. 3. ve 20:00
Kde: D2a
Rasy: Hodor - trpaslíci, Figo1 - barbaři
Počasí: 60-60-60

Vítěz: Figo1

Záznam Hodorova streamu zde: https://www.twitch.tv/videos/962750533

 1. Hodor

  Hlasů: 6 (54%)
 2. Figo1

  Hlasů: 5 (45%)
Hlasovalo hráčů: 11