Pozorovatel P2 - jsi přihlášen, liga P2, herní den 5

Alianční deathmatch: cílem této ligy je porazit ostatní aliance, zvítězí ta aliance, která poslední zůstane na mapě. K registraci do této ligy potřebujete zakoupit dle ligy buď Bronzový nebo Stříbrný Klíč.

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 16,2
Vítěz získá odměnu: 4,9
Hráči si rozdělí za země: 11,3

Dnešní cena za 1 zem: 0,235
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize P2

18. 11. 2019 11:50

Den 5. – boj do posledního může, za každý bodík
Ano, nechci být sice příliš pesimistický, ale … Rozdíl v zemích narostl již na 14 zemí! Což je dokonce více, než má největší místní vládce - Stínový vlk ( původně měl být obětován na oltář temných bohů) .
V kombinaci s vražedným počasím 50/110/100 – to znamená, že většina Iluminátů nemá pravděpodobně ani na koupi základního novicovského roucha..Naopak naši místní pěstitelé , díky výnosnému obchodu s „kořením“ tento problém určitě netrápí. Někdo možná spoléhá na dotační systém od svých kumpánů - alespoň je z čeho dotovat.

Nicméně dnes mám pro Vás připravený rozhovor s další celebritou – malý vzrůstem ale o to škaredší skřet - MaestroFrodo - náš nejosvícenější bažiňáč

Začneme stejně jako předchozí rozhovor, stručným představením.

Otázka: Máš nahráno cca 1 rok – je to tedy opravdu tvůj start zde na DE, nebo jsi staronový mládenec s delší historií?    Případně pod jakým jménem si hrával?   
Odpověď: DE jsem hrál již na základní škole (tzn. cca 15 let zpět). Hráli jsme ho s kamarády a dosáhl jsem myslím jednoho zavření, což ale v té době, kdy trojky byly natřískané tak jako nyní 1ka, bylo super. Poté jsem DE vůbec nehrál. Jednou tuším, že jsem jej zkoušel, ale během studia na to nebyl čas. Vloni během svátků jsem měl dlouhou chvíli, a tak jsem si zase zahrál a bavilo mě to, tak hraji dál. :-)

Otázka:Oba své účty máš u Iluminátu – co tě tedy vedlo vstoupit do řad tohoto Osvíceného klanu a jak probíhal přijímací rituál?   
Odpověď: To je pěkná historka: na Štědrý den vloni jsem se logl do 3I, kde měla Královská legie šňůru 23 vítězství, já tam nabral "bandu" neutrálů a ikdyž jsem byl málem smazán, podařilo se nám zvítězit. Tehdy s námi byl v ali Shagrat a ten mě za můj nebojácný a velitelský výkon pozval k Iluminátům, kde jsem se po pár věcích usadil. Klanová hra je úplně o něčem jiném. Nyní mám na starost i druhou trojku, kterou jsme pojali za svou domovinu.

Otázka: Jak se ti podařilo dostat se (v jistě přísné hierarchii) až na vrchol velení?    A jak jste se dali dohromady pro tento turnaj?   
Odpověď: Tak "velitelem" bych se úplně nenazval, přeci jen kluci jsou zkušenější, ale jak jsem již psal, spíše jsem se stal velitelem s ohledem na to, že velím ve 3L, a hlavně se asi nikomu nechtělo zajišťovat přihlašování do turnaje.. :-D V klanu jsme byli celkem nadšení a původně jsme počítali se dvěma týmy, ale nakonec se dva celé týmy nesložili a zkušenější borci nastoupili pod jinou vlajkou a my, jakožto služebně mladší vytvořili tým "mladé" krve Iluminátů.

Otázka: Jakou jste zvolili strategii na logování – rasy a rozmístění
Odpověď: Rasy spíš dle umu než dle počasí. A rozmístění do centra mapy, tak abychom byli v kontaktu a mohli si pomoci.

Otázka: Jak jsi spokojený s tím, jak log dopadl?    Hlavně ty si zůstal trochu blokovaný..
Odpověď: Log jako takový nebyl špatný, sice jsme logovali první, a ztratili výhodu ve výběru hrdinů s bonusy, ale jinak jsme byli 0. a 1. den spokojeni.

Otázka: Máš na hranici 2 vzteklé Grify , nebojíš se trochu?    Zvlášť jeden si to asi bere dost osobně?    Nepocuchal si třeba peří jeho mámě(nebo tátovi, dle získaných informací)?   
Odpověď: To je nevýhoda logu jako první, jak jsem již psal. Ale vyloženě se nebojím. Co se týče jména, je to jen jméno.

Otázka: Neber to příliš osobně, ale myslíš si že budeš první smazán?    Nebo máš nějaké jiné tipy?    A máte plán jak otočit doposud nepříznivý vývoj?   
Odpověď: Je to možné. Bohužel mi v prvních dnech nevyšlo pár střetů o neutrálky, a to mi dost zhoršilo pozici. Ale pokud mám padnout, tak padnu s hlavou vztyčenou. Navíc je to hra. Jednou člověk vyhraje, jednou prohraje. Plány?    Tak jsme Ilumináti, nic víc není třeba dodávat.

Otázka: Plánuje V1rus uzdravit svého generála a poslat ho na zteč?   
Odpověď: To už je hodně osobní otázka.

Otázka: Nakonec něco na odlehčení – jak vznikl název Týmu?    V čem jste mladí?   
Odpověď: Mladí jsme členstvím v klanu a samozřejmě duší.

Tímto děkuji za rozhovor a otevřenost (i když trochu menší). Vzhledem k tomu, že nezbyl čas a místo na rozuzlení mého malého kvízu, tak si to nechám na zítra..

17. 11. 2019 18:44

První bojový přepočet . Dnes se konečně vyplatily všechny ty dny a noci pečlivého plánování a přemýšlení jak kdo odehraje, kam půjde soupeř, kam půjdu já další den…Někdo si možná řekl, že raději do hospody, i když přepočet nedopadl pro nikoho vyloženě špatně.
Dnes máme něco speciálního, proto se nad děním v lize zastavím pouze krátce.
Hašketýři mírně navýšili své vedení, přesně o další 4 země. Nejhůře v tomto ohledu dopadl V1rus, který je jako jediný v mínusu. Rozdíl je 7 zemí, což není zrovna málo už. V1rus musí čelit náporu dvou svých bratranců, kterým se asi znelíbilo, že si pro sebe zabral největší pevnost v okolí. A bratrovražedný souboj tak započal. Jistou naději ještě skrývá jeho věrný generál Vir-óza (jen nevím, zda neleží zrovna v posteli s horečkou). O hrdinech si povíme více zítra.

A k slibovanému překvapení:

Rozhovor s celebritou …Dnes tu máme teeheeho – což je hlavní místní pěstitel. A dozvíme se i zajímavou informaci o bytových poměrech..

Začneme pěkně ze široka – menším představením a pěkně na tělo:
Otázka: Máš nahráno cca 1 rok – je to tedy opravdu tvůj start zde na DE, nebo jsi staronový mládenec s delší historií?    Případně pod jakým jménem si hrával?   
Odpověď: Moje historie na DE nesahá úplně k počátkům, ale někdy k roku 2004, kdy mi bylo nějakých 13 let. Hrál jsem tuším do roku 2008, pak měl pár let pauzu. Vrátil se tuším někdy v 2013 na chvíli, pak pauza a nakonec loni. Takže něco málo nahráno mám, ale nechal jsem si pokaždé účty smazat. Zatím bych rád zůstal v anonymitě, mnozí to ovšem vědí a nebo alespoň tuší.

Otázka:Co tě vedlo stát se součástí této party a kde jsi s nimi začínal?   
Odpověď: Kdysi jsem ve 4D testoval různé rozjezdy a dala se tam taková zvláštní parta dohromady z které posléze vzešel klan. Z té party nyní hraji snad jen já. Služebně starší je pak Devil123 a nynější velitel Kyslík. A pak Randál - to je i naše turnajová sestava.

Otázka: Co tě vedlo stát se velitelem v turnaji?    A jak jste se dali dohromady?   
Odpověď: Neschopnost ostatních.. Celkem 6 lidí v průběhu několika dnů/týdnů napsalo na klanové, že by šli hrát. Jeden pak ohlásil pauzu. Ale nikdo se neměl k organizaci, takže to pomale vyšumělo. A jelikož jsem asi jediný kdo má na všechny dotyčné (nebo alespoň v době organizace - neděle večer) kontakt na fb, začal jsem je obepisovat. Výsledkem byl zápis nás, jako posledního týmu do turnaje za 5 12. A to úplně doslova, mohu doložit.

Otázka: Jak probíhalo Vaše logování do ligy?    Podařilo se Vám vyjednat něco s opozicí?    (nějaký klíč logování)?   
Odpověď: Nic jsme nejednali.

Otázka: Jakou jste zvolili strategii na logování – rasy a rozmístění
Odpověď: Já chtěl původně 3* TE. Nevěděl jsem jak bude počasí a dopadne log a s TE je pdle mě nejlepší na malý prostor. Hlavně zvládne bránit, útočit i mágovat. Takže ve 3 lidech se to dá dle situace rozdělit. Jenže klukům nepřišli 3 TE vhodní. Randál chtěl dokonce enta, ale toho jsem mu zamít. Stínový vlk si prořval barbara, tak ho dostal pod podmínkou že dnes dá prorážecí útok (nedal).
Log jsem chtěl hned po půlnoci, ale nikdo tu nebyl. Tak jsme vybrali Jezerní osadu a Kraj Koření - chtěli jsme na kontakt. Na to nebylo kam spěchat. A jelikož jsme jejich 3. hádali v Zemi druidů, vzal jsem ji raději sám hned.

Otázka: Jak jsi spokojený s tím, jak log dopadl?    Podle mého názoru máte mírně navrch v tomto ohledu.
Odpověď: S logem jsem spokojen, také si myslím že máme lehce lepší pozici. Uvidíme jestli pomůže

Otázka: Jak jste spokojeni se sektorem mapy?    A připomíná Vám Země bažin skutečně domov?   
Odpověď: Smrádek a teploučko tu je.

Otázka: Skutečně si tvůj Grifin pochutnává na rodu Pytlíků z kraje?    Nebo cítí zášť pouze ke stejnojmennému hráči?   
Odpověď: To je spíše na Randála, on ho pojmenoval.

Otázka:Kdo si myslíš, že bude první smazán a zda vyhrajete?   
Odpověď: Jedna z taktik byla obětovat Vlčka, to mi neprošlo. Takže on asi ne. Myslím že bude záležet na počasí jestli vyhrajeme nebo ne.

Velice děkuji Teeheemu za čas a jeho odpovědi. A zdaleka nekončíme (doufám)..

16. 11. 2019 10:34

Tak a máme tu nové líné sobotní ráno a nad naší útulnou bažinou se vznáší mlžný opar, místy prosycený (ne)známou vonnou esencí. Trénovaný čenich naměřil největší koncentraci v Srdci močálu – tak asi válečný sněm před nadcházející bitvou s lehce uvolněnou atmosférou.

Byla zde jistá zmínka, od nejmenovaného velitele, nejmenované aliance, že si nebyl vědom určitých informací. Jako pisálek s jistým nadhledem tomu rozumím a samozřejmě po skončení ligy od vítěze uvítám nějaké všimné. Novinařina je nyní velmi nevděčné řemeslo a jsem rád, že seženu kus pergamenu a brk, občas místo (drahého) inkoustu je nutné použít (levnější) červené barvivo a když mám štěstí, není z mých vlastních zásob.
Proto pokud shledáte mé informace prospěšné…

Nicméně zpět od sebelítosti k dění v lize. Mocná říše Argad zatím nebyla obnovena v plné síle…Máme tu první soutěž Co tedy chybí k obnově tohoto mocného impéria?    Své tipy pište na ligové fórum. Nemáme omezeno jen na hráče v lize!! Zítra vyberu 1 vítěze. Odměnou mu bude zmínka v komentáři a tedy nehynoucí sláva (minimálně na 3 dny poté)

Nyní se pozastavíme nad menší statistikou, která jak všichni víme se dá vždy vhodně upravit k obrazu statistika. Já ale nejsem statistik, tudíž následující informace jsou naprosto validní.

První překvapivá věc – předpověď počasí byla PRAVDIVÁ !! Tedy „velký pokles“ si představují mnozí možná jinak, nežli pouhých 10 procentních bodů. Ale na to se již historie ptát nebude.

Druhou věcí jsou již zmíněné žluté bohatství – zde došlo k nárůstu celkem o 6 zemí! Ale po 3 na každé straně, tudíž rozdíl je stejný. A kvalita kontraktů / zlatých žil?    115% proti 75% - tedy i zde rozdíl stále 40% ve prospěch hlavního producenta – Randála (+80%) Uvidíme, jak tento monopol dlouho vydrží, nebo zasáhne antimonopolní úřad a přinutí Randála (dobrovolně) se vzdát svých plantáží – u 3 je tato šance reálná. Zasedání úřadu se koná dnes, jednat se bude pravděpodobně do hluboké noci.

Poslední nevýznamný statistický údaj. Naše zelená bylinka potřebuje i dost místa. Proto Hašiš má náskok 3 zemí. (20:17) Ale dá se to považovat za výhodu, to nám napoví počet kontaktních zemí. 11 : 11. Zde to máme nerozhodně. To ale znamená, že Hašišáci si užívají 3 „eko“ země navíc. Největší podíl na tom má náš Vlk ve stínech – jenž má 2 kontaktní země ze 7. Nicméně mladí Ilumináti co postrádají na kvalitě, se snaží dohnat svým elánem. Mají k dispozici o 7 kol denně více.
Kdo tedy využije jednotlivých výhod lépe?    Šance jsou alespoň nyní poměrně vyrovnané.

Zítra budu mít pro Vás snad jedno příjemné překvapení a nahlédneme společně pod pokličku …

Znáte sesterskou hru Dark Elfa - Pána Hradu?   
Již 10 let běží moje druhá hra, které věnuji hodně času. Je to budovatelská a RPG webová hra, kde se nehraje na herní kola, ale bojuje se v reálném čase. Herní věk trvá 80-100 dní, a cvičíte si svého hrdinu (válečník/válečnice, čaroděj, elfka).

Zde je hezké motivační video slavného klanu Slzy Chaosu, kde je zrychlená ukázka bitev a dobývání hradů.

Pokud chcete, zkuste ji a napište mi na Lord Pletron.


Odkaz na hru: www.PanHradu.cz

 1. Ano, hru jsem viděl a zkoušel

  Hlasů: 136 (59%)
 2. Ano, o hře vím, ale nezkoušel jsem ji

  Hlasů: 79 (34%)
 3. Ne, o hře nevím

  Hlasů: 8 (3%)
 4. Ne, o hře nevím, zkusím

  Hlasů: 4 (1%)
Hlasovalo hráčů: 227