Pozorovatel S1 - jsi přihlášen, liga S1 , herní den 11

Deathmatch týmů (ras): tvůj tým musí porazit všechny ostatní týmy. Na mapě nesmí zůstat žádná zem obsazená cizím týmem. Všichni hráči vítězného týmu budou zapsány do Síně Slávy.

Odměňování hráčů

V této lize se hraje o 34,2
Vítěz získá odměnu: 0
Hráči si rozdělí za země: 34,2

Dnešní cena za 1 zem: 0,204
Cena všech tvých zemí: 0
Vstup do hry
Komentáře k lize S1

22. 1. 2021 23:43

Liga S1: Odhalování tajemství s Devilem a Bomim
_______________________________________________

Po krátké pauze Vás opět zdravíme, vážení čtenáři, a přinášíme krátké shrnutí toho, co se v lize událo a naopak neudálo. Náš včerejší výpadek nebyl rozhodně dán naší leností, ba právě naopak. Chtěli jsme vám jakožto správní investigativní reportéři (čti: bulvár) přinést ty nejpřesnější informace o dění v lize. A proto jsme se s kolegou Devilem vydali na místní Poštovský úřad a vypůjčili si tam (pod pohrůžkou násilí) balík pošty od vládců na frontě domů svým rodinám, milenkám a přátelům. Takže nebudeme zdržovat a poprosím kolegu Devila: vykopávej!

Ano ano, i já zdravím u naší pravidelné relace. Říkali jsme s Bomim, že je na čase naše texty „trochu okořenit“. Ani listovní tajemství nám není svaté. A povím vám jedno: Kdo by řekl, že si tolik našich hráčů píše tajné deníky (které dokonce posílají poštou!), pohlednice svým blízkých a další roztomilá psaníčka. No nebudu to dále natahovat, pojďme se společně na některá z nich podívat a odhalit temná tajemství bojovníků na frontách.

-------------------------------

Milý deníčku,

ani nevím, jak bych popsal, jak moc jsem šťastný. Když mě posílali na frontu, neměl jsem vůbec tušení, co mě čeká. Velitel mě poslal přímo na hranici s nepřítelem. Měl jsem strach. Hrůzy války jsem si sotva dokázal představit. A je to popravdě ještě horší, než vyprávěli, zjizvení veleskřeti v mé vesnici. Naštěstí nepřátelé jsou ke mně celkem milí. Náš velitel je ze mě přímo nadšený. A já jsem taky celkem spokojený. Už jsem v hluboko v zemích, kam žádná noha mých předků nikdy nevkročila. Měl jsem nahnáno, když jsem se dozvěděl tajemství tajuplné Esmeraldy, ale teď už nepociťuju žádný strach, spíš hrdost. Doufám, že ze mě budou mít radost v naší vesnici, až se vrátíme ve zdraví zpátky.

Podepsán Morx.

-------------------------------

Depeše vrchnímu velitelství Vládců magie.

Generál Přísňák hlásí dílčí neúspěchy v posledních dnech. V magii jsme silnější, ale na frontě nás soupeř na několika místech prolomil. Zatím není situace neřešitelná a podnikli jsme již patřičné kroky. Závěr je jednoznačný, budu muset být přísnější! Zvýším příděly bičování a přestanu dávat cukr. Jenom Hodymu cukřík necháme.

Generál Přísňák

-------------------------------

Drahý synu,

neuplyne den, kdy bych na tebe nemyslel v této strašné válce. Ani nevíš, jak rád bych tě sevřel v náručí. Ale bohužel, nejde to. Nemusíš však o mě mít strach, nehrozí mi žádné nebezpečí. Naopak organizuju naše magické síly v bezpečné vzdálenosti. I tak ti ale budu mít co vyprávět. Doufám, že se o svou maminku řádně staráš. A né že budeš zase lézt po střechách. Jen co se vrátím, půjdeme spolu na ryby, co říkáš? Nemůžu se dočkat. Dej za mě pusu mámě.

S láskou Váš táta Redis

-------------------------------

Milá maminko,

nemusíš se o mě vůbec bát. Velitel mi svěřil důležitý úkol držet modrý portál, tak ho držím. Už jsem odrazil několik mohutných útoků našich nepřátel, můžete na mě s tatínkem být pyšní. A nic se neboj, jsem tady v bezpečí, přese mě neprojdou. Kéž by i ostatní drželi své portály tak pevně jako já. Pozdrav tatínka a mějte se hezky. Již brzy zvítězíme a budu zase doma.

Váš milující syn Rubick.

-------------------------------

Hlášení velkocísaři skřetomágské říše.

Postupujeme vpřed podle plánu. Katastrofální selhání na magických portálech částečně odvráceno. Morálka armády rapidně stoupá. Úspěchy na demarkační linii nás posouvají blíž k vítězství. Lampickova pozice sílí každým dnem. Řady otroků se s nově dobytým územím rozšiřují. Na frontu byly dovezeny nové biče z žíní jednorožců. Už jsme je testovali a výsledky jsou dech beroucí. Dobyvačná síla se zvýší o přibližně dvacet pět procent.
S pozdravem

Armádní generál Arekino

-------------------------------

Ahoj lásko,

jsem tady hlavní hvězda týmu, beze mě by byli úplně ztracení. Zatímco ostatní jen zmateně koukají na nepřítele, já mu zabírám jednu zem za druhou. Svoje zázemí mám hezky kryté a dávám jim za vyučenou hezky u nich. Za chvíli se prokoušu k jejich mágovi a až ho sežeru, buse hotovo. Vůbec se o mě nemusíš bát. A co víc, myslím, že budu za zásluhy povýšen! Až se vrátím, vezmu tě na hezký výlet. Často na tebe myslím.

Líbá tě Tvůj Vojánek.

-------------------------------

A na úplný závěr tu mám ještě bonusový příspěvek. Bomi si sice myslel, že svůj zápis schoval, ale přede mnou se neutají nikdy nic. Takže si vychutnejte autentický zápis mého kolegy, jehož fronta se hroutí, jako iluze dětí, co staví při odlivu na pláži hrad z písku.

-------------------------------

Ahoj babi,

na frontě je to peklo. Čtyři dny jsem šetřil na pořádný útok na Pletrona. A víš co? On poslal protiútok větší, než jsem myslel, a sebral mi na oplátku moji parádní zemičku. A teď sedí v mojí hospodě a směje se mi. A jako by to nestačilo, vzal si s sebou i nějakého Arekinova vořecha. Vsadím se, že mu ani neutírá packy, když ho bere dovnitř. Já už tady nejsem rád...

-------------------------------

A to už je od nás úplně všechno. Tak zase příště. Zdraví vás komentátorská dvojice Devil a Bomi.


20. 1. 2021 20:34

Liga S1: Otroci vs Vládci magie, střízlivění s Devilem a Bomim
--------------------------------------------------------------------------- -------

Bomi:
______________________________________________
Zdravíme Vás, naši drazí přátelé. A současně vás požádáme, abyste válčili trochu tišeji. (Posouvá si mokrý hadr sjíždějící z čela a svlažuje si vyprahlé hrdlo trochou vody). Předně bychom se chtěli omluvit, včera se nám to trochu vymklo. Dnes Vám slibujeme seriózní zpravodajství. (Těžce oddechuje a znovu pije vodu). Nejprve Vás však chceme varovat – alkohol a drogy jsou špatné! Rozhodně si z nás neberte příklad a sami to nezkoušejte! My jsme zkušení a trénovaní profesionálové! Pane kolego, předávám Vám slovo. Hej, Devile, vstávej!

Devil:
______________________________________________
Co? Co je? Kde to jsem? Jak jsem se sem dostal? (Zírá na flašky kolem) A sakra …
Bomi, dej mi minutku prosím tě. (Sprint na záchod, že by gepard záviděl – podezřelé zvuky nepodobné ničemu, co kdy Bomi slyšel – Devil se vrací)
Můžeš mi prosím tě osvětlit, co se včera stalo? Omlouvám se divákům, tohle má přednost. (Devil usedá za stůl a naráz vypije obrovské množství vody)

Bomi:
______________________________________________
Jen, prosím, tolik nekřič. (Téměř šeptá a mne si zarudlé oči). Včera jsme, jak se zdá, malilinko nevychytali timing a začali jsme na slávu našich vojevůdců připíjet o něco dříve, než skočila naše relace. No a ty listové koláčky tomu taky nepřidaly…

Devil:
______________________________________________
Koláčky? Jaký koláčky, my měli nějaké koláčky? Ty ses mě pokusil otrávit? Né že by vám to nebylo podobný, ale takhle v přímém přenosu? Bylo to v přímém přenosu že? Taková ostuda … Ještě, že si z toho nic nepamatuju. Doufám, že jsem nemlel nějaký hlouposti. Určitě ne, jak se znám, tak jsem přesně řekl, co si o tom vašem podniku myslím. (Devil si dává na hlavu mokrý hadr a vydechuje úlevou)

Bomi:
______________________________________________
No možná jsi jich pár sezobnul… Moc bych se v tom včerejšku nebabral. Co jsem viděl záznam… No mohlo to dopadnout hůř. Ale pojďme se soustředit na dění v lize a pokusme se to dneska sfouknout rychle… Pozici nejsilnějšího mágy ligy poněkud překvapivě přebral Redis. Copak se stalo? Lampičce došla šťáva?

Devil:
______________________________________________
Ale vůbec ne. Lampička je na tom přesně tak, jak potřebujeme. Holt na málo zemích spousta muziky, to je jediný důvod, proč je Redis v magii vysoko. Za to vy nějak ztrácíte magicky. Určitě si myslíš, že dva poloviční Temní elfové dokážou zastavit našeho mága? Stejně jako vaše dobyté portály. Jsou to jen zoufalé pokusy. Čas tiká. Naše řady sílí každým okamžikem. Možná teď máte na frontě lehoučkou výhodu, ale stačí, aby se jen trochu otočilo počasí, a nekompromisní úder přijde. A ono se otočí, na to vem jed! Co uděláte pak, až vám budou skřeti bušit na vrata a mágové kropit vaši úrodu?

Bomi:
______________________________________________
Kolego, myslím, že jsi těch koláčků asi neměl jíst tolik. Ztratili jste další dvě země. Pravda, jednu i získali, ale to je jen dočasná a zakalkulovaná ztráta. Galwail přišel o Brod v Podhradí, jak jsem včera správně předpověděl. A Arrtol sice brání slušnou baterií hrdinů, ale o to víc bude kňourat, až o něj přijde. Nemáte území zase tolik, abyste ho mohli rozdávat a čekat na zázrak. A ano, skutečně věřím, že naši temní elfové vašeho mága bez problémů zastaví. Jak jsi sám správně podotkl, na menším území se síla kouzel mnohem lépe zvyšuje a to je, oč tu běží. Kolik zemí ještě musíte ztratit, než uznáte, že je váš boj marný?

Devil:
______________________________________________
To ty si je dopřáváš nějak často. Zatemňují ti mysl. Náš boj bude uznán marný, teprve až na mapě nebude vlát jediná naše vlajka. Do té doby je to akorát vaše zbožné přání.
Stejně jako ty jsi počítal s Galwailovou ztrátou, on tu zemičku vědomě pustil. No uvidíš zítra, kdo se bude smát naposledy.
Vaše jediná šance byla nám rychle prorazit půlící linii. Což se vám zatím vůbec nepodařilo. O dobyté portály přijdete, tam si nedělej iluze a každý další takový den v klidu jen posiluje naše řady. Dej tomu pár dní, uvidíš. Hobiti mají sice o kolo navíc před skřety, ale v boji jsou úplně zbyteční. Deset kol u skřetů se co nevidět projeví a nakonec budete rádi, že jste možná prohráli důstojně.

Bomi:
______________________________________________
To je paradox, bystřejší jsi, když se opiješ. Včera jsi mluvil jinak! Jak to Přísňák líp rozhýbal. A taky že jo. Sázíte na čas, ale ten vám dochází. Pojmenovali jste se správně – Otroci magie. Tak jste se jí nechali zaslepit, že jste jedinému mágovi obětovali všechno. Chudák Rarach by mohl vyprávět! Než se Ufolampička rozhoupe, zůstane na mapě sám. Na frontě to vře a vy nejste ti, kdo by mohl něco zabrat. A portály získáte zpátky leda když to my budeme chtít.

Devil:
______________________________________________
Blablabla. Včera se tě alespoň dalo poslouchat. Dneska už to jsou zase jen fanfáry a pomalu už si věšíte věnce kolem krku. Však ještě uvidíš, kdo se bude smát naposled. Na frontě to možná vře, ale určitě ne naším směrem. Jó, vítězství se musejí přinášet oběti. Vy jste nic neobětovali, každý z vás si chtěl sobecky urvat kus pro sebe a teď máte každý málo. My jsme to pochopili hned na začátku a pro naše bojovníky bylo ctí obětovat svůj komfort pro vítězství. Jsme jednotní! Jsme silní! A jsme vítězní!

A s tímhle se s vámi dnes i rozloučíme. Sledujte pozorně ligu S1 – co nevidět prasknou ledy a začne chaos. Tak zase zítra. Zdraví Devil a Bomi.

19. 1. 2021 20:02

S1: Otroci versus Vládci - poklidná rozprava Bomiho a Devila
--------------------------------------------------------------------------- ---------

Devil:
Zdravíme vás, přátelé, u dalšího krásného dne v lize S1. A když říkám krásného, tak hned ze dvou důvodů. Ten první je samozřejmě ten, že včerejší bitva, na kterou mě vyzval můj kolega Bomi, dopadla zcela objektivně v můj prospěch. Nejen, že i na mapě tahají Vládci magie za kratší konec, ale jejich ubohý zástupce je ani nedokáže řádně bránit na poli rétorickém. No a druhý důvod se samozřejmě týká mapy. Otroci magie jsou zase o trochu blíž vítězství. Vládci magie se rozhodli jít naivně do útoku. Možná si myslí, jak získali výhodu na portálech, ale to je jen hloupá, povrchní představa. Vše totiž jde přesně podle našeho plánu. A já si tímto připíjím na Otroky magie, protože již brzy mohou začít znít vítězné tóny harfy.
(Devil vyžahne kořalku)
Ááách, ta píše. Co napíšeš ty, odpadlíku rapu?
______________________________________________

Bomi:
Vlčku, ty máš snad vlčí mlhu. Včera jsem si tě namazal na chleba a stejně tak Vládci magie začali roztírat po mapě tu vaši chásku. Dnešní přepočet dopadl 2:0 na zemky pro nás. Hezky toho vašeho mága krmte, ať našim temňouškům víc chutná.
(Sápe se po kořalce a mohutně si přihne)
Jo, tohle je kvalitka. Na rozdíl od tebe!
______________________________________________

Devil:
Hohó, tobě snad ta kořalečka spálila poslední mozkovou buňku ne? Možná že jste dvě zemičky získali, ale pouze jste dotahovali náš náskok. Ufolampicka vládne lize, a tak to i zůstane i přes tvé snahy nás tady zdiskreditovat. Uh, dneska je to s tebou k nevydržení!
(Popadá kořalku a zavlaží volátko)
Jó, hned je to lepší!
______________________________________________

Bomi:
Simtě, té tvojí lampičce už klepou na dveře naše legie. Nějak jste zapomněli bránit nebo co. A ty vyše útoky taky nic moc. Brod v Podhradí už je v podstatě náš. Galwail trochu přecenil svoje síly... A mně nějak chybí síla ti pořád vyvracet tvoje bludy. Dej to sem, posilním sem.
(Několika mohutnými loky dopíjí první lahev)
Prostě už si to přiznejte!
______________________________________________

Devil:
Jaké bludy? (škyt) To je všechno součást plánu. Ale náš plán ti tady přece nebudu vyprávět. Náš velitel přesně ví, co dělá. To vy se toho vašeho akorát bojíte! Protože je (škyt) přísný?! A to je tak všechno. Vůbec, kde je ta druhá flaška? Á tady je, dneska je to potřeba.
(Otvírá druhou lahvinku průzračné tekutiny – Glo glo glo)
Huuu, to je síla!
______________________________________________

Bomi:
Možná je přísný, ale laskavý! Jako maminka!
(Vytrhne Devilovi lahev z ruky a rychle si zavdá)
Na přísného velitele! Estli je to vaše strati… strage… Estli je to váš plán ztrácet zemišky, tak to děláte výborně! Akorát to má váš velitel ňák pomotaný!
(Znovu se mohutně napije)
Na Areka! Strůjce nášho vítězství!
______________________________________________

Devil
Pomotaný to máš ňák ty. Dej to sem!
(Vezme si láhev zpět, zavdá si a rozkucká se)
Blgh-uhg-gh. Dyž tu (škyt) osla-(škyt)-vuješ Areka. Ále klidně v tom pokráčuj. No já ti (škyt) vůůbec bárnit nébudu. Nene. Náš veltel (škyt) je toutiž třída. Všecko věděl. Ále řeknu ti jedno, kolego, něco bych sežral. (škyt) Nemáš něco ve špízy... spíši ... žpíži?
(Znovu se napije)
Áááá, jojojojojo.
______________________________________________

Bomi:
Ale tak on je to ulčitě príma chlap. Za to nemůže, že je to škřet. Máš recht, taky bych něco zbodnul. Vydrž! Mám tu ve špíži takové špeciální koláčky. Žena do nich přidává listí z Jižní Čtvrťky…
(Hrabe se v kumbálu a pak se vítězoslavně vrací s talířem malých lákavých koláčků)
Na, dej si!
(Sám už si cpe tři najednou do huby)
______________________________________________

Devil:
Ukaž to.
(Cpe si hned dva koláčky do pusy)
Uhmm... to je šupr. Todle u nás nedělaj. A to je táková škoda. Počkej, počkej trošku si zabumbám.
(Bere do rukou láhev a mocně si zavdá)
No (škyt) to (škyt) je (škyt) síla. No vopravdu. Až z toho šem takovej gumovej. No fáákt. Dívej.
(Pokusí se vstát a rozplácne se na zemi)
Sem nevěděl, že (škyt) tu sou na stropě medůůůzy.
______________________________________________

Bomi
No a pšed barákem parkuje drak! Ťakovej velkej šervenej! Taky to počebuju zapít…
(Natahuje se po lahvi a i s ní končí na zemi vedle Devila, což mu však nezabrání se hluboce napít)
Ej, ta je! Pjoč my se to vlastně němáme ládi?
______________________________________________

Devil:
Drak jó? No to sou mi (škyt) sou mi (škyt) sou mi věci. Pošli mi kořalečků.
(Bere si láhev a ucucává)
A my se nemáme rádi jó? Áale já mylslim, že je jen ňáká kámpáň. Dyť i (škyt) ten Přsířsňák má takvou pěknou žluťoučkou barvu. Jako pampe (škyt) pampe (škyt) pampeliška. Ty voléé, bacha! Padá duha.
______________________________________________

Bomi
Ňo ták to bylo těsný!
(Schovává se pod stolkem a rukou šmátrá po dalším koláčku)
A ten váš Areček, to je taková malá nelo... nerožketlá fialka! Učitě kjásně voní! Štakovým felitelem němůžete pjohlát! To pjostě nejde!
______________________________________________

Devil:
Ale vás Příšřňák roz-(škyt)-rozhejbal víc. Možná si to zslužíte víc. Jojo, na úšpěchy.
(Přihne si)
Ať (škyt), ať vyhrajeme všichni. Héle na storpě jsou hvězdišky. Moc dobrý kolášky to byly. Hobiti jsou super. Co ří-(zív)-ří(zív)-káš, Bomečku? Ňák ňák se nm ot pfsařidlo...
(Stulí se do klubíčka vedle Bomiho a zavírá oči)
______________________________________________

Bomi:
Tos řek úpně dobže, vyhjajeme šichni!
(Dopíjí lahev a odhazuje ji do kouta)
Ňo jo, věždičky. Aněbo nám někdo ujagánem šfouknul štřechu...
(Tulí se k Devilovi pomalu žvýkaje poslední koláček)
A ty šeš takový měkoušký vlšek, pochodlný! Šou šichni škšeti koví měkoušší? Bjou ňoč...