Rádce a questy (úkoly)

Rádce je pomocníkem hráče od začátku hry a funguje na dvě etapy:
1) Nejprve dává nově zaregistrovanému hráči jednoduché úkoly a odměňuje ho za jejich splnění. Tím učí hráče základním principům hry.
2) Pokud hráč dosáhne 50 odehraných dnů, již nedostává úkoly pro nováčky, ale questy pro pokročilé hráče.

Kde je ikona rádce? Kde se zobrazuje?

Rádce se zobrazuje vždy v pravém horním rohu mapy. Je to malá poloprůsvitná postavička starce. Kliknutím na ni se zobrazí okno, kde si hráč přečte zadání úkolu.
Pokud se rádce nezobrazuje, znamená to, že hráč má odehráno více než 50 dnů a nebo je v lize, kde jsou rádce a questy zakázané.

Ve kterých ligách je rádce povolen

  • Rádce pro nováčky - je povolen ve všech bezklíčových ligách (registrace zdarma)
  • Rádce s questy - je povolen ve všech ligách kromě pětkových (5A, 5B, ...) a tréningových lig (T1, T2, ...)

Questy pro pokročilé hráče

V klasické lize může hráč dostat quest od rádce druhý den, v akční od osmého dne. Hráč může quest přijmout a začít plnit, nebo ho může odmítnout a pak čekat na další. Čím více questů hráč odmítá, tím později dostává další questy. Rádce nemá rád vybíravé hráče.

Odměny za questy

Odměny za splněné questy jsou rozděleny na:
  • ekonomické
  • - zlato, mana, domy, stavby, síla kouzel
  • ostatní
  • - vylepšení pro hrdinu (zkušenosti, životy, levely, artefakty), klíče, náhodné služby na týden
Prvních pár dní ligy nedostává hráč ekonomické odměny za splněné questy. V ligách za klíč je možné získat lepší odměny a vzácnější artefakty.

Princip ověřování splnění questu

Když quest splníš, musíš znovu kliknout na rádce. Teprve v ten okamžik rádce zkontroluje, zdali je úkol splněn. Pokud ano, dá ti odměnu. U některých odměn s tím musíš počítat a připravit se ještě předtím, než klikneš na rádce!

Příklad: Když je odměna "zvýšení síly kouzel", musíš kliknout na rádce, až po zakouzlení všech kouzel! V okamžiku kliknutí na rádce ti je zvýší. Pokud by jsi je neměl zakouzlená, nezvýší ti nic!

Také si dávej pozor na dobu, do kdy můžeš quest splnit. Některé questy jsou udělané tak, že se vyhodnotí až při přepočtu (např. buď ve statistikách na třetí pozici), takže je třeba čekat do dalšího herního dne. A zde je riziko nesplnění časové podmínky určené rádcem.

Obrázek nabízeného questu